Kütahya da aç kalan köpekler birbirlerini yedi

 Kütahya  Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu , sosyal medyada ortaya atılan aç  kalan  köpeklerin birbirini yediği iddiası ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı

haberturk
0

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu , Belediye Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezindeki , aç  kalan  köpeklerin birbirini yediği iddialarıyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Saraçoğlu , Kütahya-Eskişehir karayolu yakınındaki hayvan bakımevinde ,  Kütahya  Doğa ve Hayvan Sevenler Derneği Başkanı Sunay Birsen ve dernek üyeleriyle birlikte incelemelerde bulundu.

Aç  kalan  köpeklerin birbirini yediği iddialarıyla ilgili sosyal medyada yayınlanan görüntülerin ardından belediye olarak soruşturma başlattıklarını belirten Saraçoğlu , gazetecilere yaptığı açıklamada , vatandaşlara duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

Yaşanan olaydan dolayı büyük üzüntü duyduğunu dile getiren Saraçoğlu , şöyle konuştu:

"Böyle bir olaydan dolayı bir belediye başkanı olarak çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. Bundan sonra böyle bir durumun olmaması için gerekli çalışmaların ve düzenlemenin yapılacağına dair söz veriyorum. Bununla ilgili özür dilemek gerekirse özür dilerim. Ama sorumlu arkadaşlarla ilgili soruşturmanın açıldığını belirtmek isterim. Bir süre önce barınakta istemediğimiz bir olayla karşılaştık. Bir köpeğimiz maalesef itlaf oldu. Bir köpek , diğer  köpekler  tarafından boğuldu mu , ne oldu bilemiyoruz. Bununla ilgili derhal bir soruşturma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =