Mehmet Sabir Karger’in Yeni Albümü tanıtılıyor

 Mehmet   Sabir  Karger’in UNESCO 2016 Hoca Ahmed Yesevi Yılı’na ithafen hazırladığı  Yeni   Albümü  “Hikmetler” için tanıtım toplantısı düzenliyor.

haber7
0

İBB Kültür A.Ş. 24 Aralık 2016 Cumartesi günü Türkistanlı sanatçı  Mehmet   Sabir  Karger’in UNESCO 2016 Hoca Ahmed Yesevi Yılı’na ithafen hazırladığı  Yeni  albümü “Hikmetler” için tanıtım toplantısı düzenliyor.

Özbek asıllı Türkistanlı sanatçı  Mehmet   Sabir  Karger’in , UNESCO 2016 Hoca Ahmed Yesevi Yılı’na ithafen hazırladığı ve Türkistan’dan nağmeler getiren “Hikmetler” adlı  Yeni  albümünün tanıtım toplantısı , 24 Aralık 2016 Cumartesi günü 14:00 ile 16:00 saatleri arasında Topkapı’daki Türk Dünyası Kültür Mahallesi’nde gerçekleştirilecek. Tanıtım toplantısı , Türkistanlılar Kültür ve Sosyal Yardım Derneği ve İBB Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla düzenleniyor.

Sanatçının , ailesinden gelen büyük bir Türklük aşkıyla yetişmiş , Türkistan müzik ve folklorunun Türk devletlerinde tanınması için değerli çalışmalara öncülük eden , Türk boylarını ve onların müzik kültürlerini müzik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =