Şeb-i Yelda'da direniş şiirleri okundu

 Şeb-i Yelda  , 6 ülkeden 10 şair , şiirlerini İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının son bulması , ülkemizde de 15 Temmuz  direniş  ruhunun canlı tutulması için seslendirdiler.

haber7
0

Suriye , Irak , Doğu Türkistan , Somali , Bosna Hersek ve Türkiye den önde gelen 10 şair ,  Esenler Belediyesi  Kültür İşleri Müdürlüğü nün düzenlediği "Şeb-i  Yelda  Şiir - Direniş" gecesinde , şiirlerini İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının son bulması , ülkemizde de 15 Temmuz  direniş  ruhunun canlı tutulması için okudular.

Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi nde düzenlenen geceye; Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin , AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ferhat Aksakal , Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu , AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran , Esenler Askerlik Şube Başkanı Albay Osman Nadir İmamoğlu ve çok sayıda şiirsever katıldı. Kur an-ı Kerim tilavetiyle başlayan gecede 15 Temmuz  direniş  gecesini anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı.

EN UZUN GECEMİZ 15 TEMMUZ DU

Programda ilk konuşmayı yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu , "Bizim için bu sene en uzun gece 21 Aralık değil 15 Temmuz gecesi oldu. Bizim ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =