Liseli öğrencinin ‘Cennete Mektup’u ödül aldı

Suriye'de bombaların içinde tüm sevdiklerini ailesini kaybeden küçücük bir bedenin "insanlığı sorgulayan" mektubu senaryo oldu ve ödül aldı.

haber7
0

Vasiyet mektubunda “Ey Ölüm meleği! Acele et ve ruhumu al ki artık Cennette yemek yiyeyim. Ben çok açım.” diyen Suriyeli kızın hikayesini senaryolaştıran Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi 9. Sınıf öğrencisi  Deniz Bostan  , 2. Koruncuklar İçin BAK Liselerarası Senaryo Yarışması’nda en iyi senaryo ödülüne layık görüldü. 

SETEM ile Koruncuk Vakfı işbirliği , Kültür Bakanlığı desteğiyle düzenlenen kısa film ve senaryo yarışması sonuçlandı. Senaryo yarışmasının kazananı , Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Sinema TV Bölümü 9. Sınıf öğrencisi  Deniz Bostan  oldu. Bostan , Suriyeli bir çocuğun vasiyet mektubuyla ilgili haberi internette gördü ve senaryolaştırdı. Suriyeli kız , çizdiği resimle tabutun içinde kendini tasvir ederken , ailesine yazdığı vasiyette şu ifadelere yer verdi:

"Bu benim vasiyetimdir. Canım annecim! Senden benim güzel gülüşlerimi hatırlamanı ve yatağımı olduğu gibi bırakmanı istiyorum. Ve sen ablacığım! ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =