KPSS ortaöğretim nitelik kodu nedir? Ortaöğretim KPSS Nitelik kodları listesi!

 KPSS   ortaöğretim  tercih klavuzu yayınlandı. Peki  nitelik   kodu  nedir? Hangi  nitelik   kodu  hangi anlama gelir? İşte  KPSS   ortaöğretim   nitelik   kodu  listesi...

haberturk
0

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) nin  ortaöğretim  düzeyi için tercih klavuzu bugün yayınlandı. Tercih yapacak adaylar ise  nitelik   kodu  hakkında problemlerle karşılaşıyor. Peki herkesin merak ettiği nitelik  kodu  nedir , hangi  nitelik   kodu  ne anlama gelir? İşte KPSS  nitelik   kodu  listesi..

NİTELİK  kodu  NEDİR?

Nitelik kodu , adayların tercih yapacağı alana/bölüme göre belirlenen ve adaylarda bulunması gereken özelliklerin belirtildiği kısa kodlardır.

Örnek verecek olunursa , 2001 sayılı  nitelik   kodu  , "öğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak" koşulunu adaylardan istemektedir.

2016  KPSS  ORTAÖĞRETİM NİTELİK  kodu  LİSTESİ

2001 kodundan 2167 koduna kadar çeşitli  nitelik   kodları  bulunmaktadır ve bu kodlara göre adaylar istedikleri bölüme tercih yapabilirler. Örnek olarak , 2167  kodu  adaylardan "Ortaöğretim Kurumlarının Sınıf Öğretmenliği Alanı ve Dallarından mezun olmak." şartını istemektedir. Eğer aday sınıf öğretmenliği alanı ve dallarından mezun olmamışsa , bu bölüme tercih yapamaz.

2016  KPSS   ortaöğretim   nitelik   kodu   listesi  İçin Tıklayın

Yerleştirme işlemlerinde  ortaöğretim  mezunları için KPSSP94 , önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =