Alper Okumuş un ölümüyle ilgili dava 9 yıl sonra yeniden görülecek

2007 de doğuştan epilepsi hastası  Alper  in grip nedeniyle kaldırıldığı Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi nde  ölümüyle   ilgili   dava  9  yıl   sonra   yeniden  başladı

haberturk
0

İzmir de doğuştan epilepsi hastası  Alper   Okumuş  2007 yılında 4.5 yaşındayken , gribal enfeksiyon nedeniyle götürüldüğü Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi nde ölünce , ailesi yanlış tedavi iddiasıyla tazminat talebinde bulundu.

İdare mahkemesi bu talebi reddederken , kararı Danıştay da onadı. Bunun üzerine ailenin başvurduğu Anayasa Mahkemesi , solunum cihazı ve uzman doktor bulunmadığı iddialarını da dikkate alarak , tam yargı davasının reddedilmesini hak ihlali saydı. Kararla umutlananan ailenin başvurusuyla  dava  , 9  yıl  aradan  sonra   yeniden  başladı.

İzmir de posta işletmelerinde çalışan Aytekin  Okumuş  ile anaokulu öğretmeni Aysun  Okumuş  , 2003 yılında dünyaya gelen bebekleri  Alper  le büyük mutluluk yaşadı. Doğum sonrası kontrollerinde epilepsi teşhisi konulan  Alper  , 2007 yılında 4.5 yaşında gribal enfeksiyon tanısıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi acil servisine götürüldü. Tedavi sırasında solunum yetmezliği çeken  Alper  , buradan sevk edildiği Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi nde yaşamını yitirdi.

YANLIŞ TEDAVİ İDDİASIYLA  dava  AÇTILAR

Alper in ölümünde doktorların yanlış teşhis ve ilaç kullanımının etkili olduğunu düşünen ailesi , maddi ve manevi zararlarının giderilmesi için Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü ne başvurdu. Rektörlük dilekçeye zamanında cevap vermeyip ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =