Ardahan Göle: - 22,5
Etiketler:

DOĞU Anadolu Bölgesi nde kar yağışının ardından başlayan soğuklar nedeniyle süs havuzları , şadırvanlar , nehirler , göller donmaya başladı. Dün gecenin en düşük sıcaklığı  Ardahan  ın  Göle  İlçesinde sıfırın altında 22.5 derece

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

Hümeyra PARDELİ- Zafer KUMRU/ ERZURUM ,

Hava sıcaklıklarının önemli ölçüde düşmesi nedeniyle kent merkezlerindeki şadırvan , süs havuzları buz tuttu. Erzurum da törenlerin yapıldığı Atatürk Heykeli nin önündeki süs havuzu da buz tuttu. Ayrıca camilerin önündeki şadırvanlar da buzla kaplandı.

SAÇLARI , KİRPİKLERİ BUZ TUTTU

Ardahan da sabahın erken saatlerinde dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşların  kaş ve kirpikleri buz tuttu.

    Uzak yoldan okula yürüyerek gitmek zorunda kalan öğrenciler de zor  anlar yaşadı. Birçok okulda zorunlu olmadıkça öğrencilerin dışarı çıkmalarına  izin verilmedi. İlkokul öğrencilerinin çoğu da ailelerinin desteği ile okula  gitti.

    Karayolları 183. Şube Şefliğinden yapılan yazılı açıklamada ise  soğuklardan dolayı yollarda buzlanma meydana geldiğine dikkat çekildi.

    Açıklamada , karayollarının genelinde buzlanmanın mevcut olduğu  belirtilerek , "Özellikle yüksek kesimlerde buzlanma mevcut. Sürücüler gizli  buzlanmaya karşı duyarlı ve tedbirli olması gerekir." ifadesine yer verildi.

 


100.000$ Sanal Para ve Eğitim Rehberi ile Forex’i Ücretsiz Öğrenin!

Etiketler: ardahan , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =