Ruslar geliyor elinizi çabuk tutun

Etstur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy , “Bu yıl Rus turist sayısı rekor kıracak. Döviz de yükseliyor. Fiyatlar artacak. Yerli turist avantajlı tatil için erken rezervasyonu kaçırmasın” dedi

milliyet
0

Fehim Genç

Etstur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy , “Ruslarla anlaşma sağlandı , döviz devamlı yükseliyor , bu yıl turizmde fiyatlar artacak. Bu nedenle yerli turist elini  çabuk  tutsun , avantajlı fiyatlarla tatil fırsatını kaçırmasın , erken rezervasyon yaptırsın” dedi. Erken rezervasyonun bu nedenle her zamankinden daha fazla önem kazandığını kaydeden Ersoy , “Kampanyayı yüzde 45 indirimle başlattık” diye konuştu.

Ruslar Antalya’ya...

2016 yılını değerlendiren Ersoy , “Maalesef olası bütün kötü senaryoların gerçekleştiği bir yıl oldu. Turizm sektörü dibe vurdu ama artık çıkış başladı , 2017 çıkış yılı olacak” dedi. Ersoy , şöyle konuştu:

“Özellikle Rusya ile sağlanan uyumlu ortam sayesinde Rus turist akışı başlayacak ve başta Antalya olmak üzere turizm sektörüne yüksek rakamlar olarak yansıyacak. Rusya’dan aldığımız izlenim , Rus turist sayısı 2015 rakamlarını yakalayacak , rekor bir sayıya ulaşacak. Avrupalı turist sayısında büyük düzelme beklemiyoruz.”

‘Cesaret ister’

Ersoy , erken rezervasyon yaptıranların yüzde 95’inin iptal sigortası da yaptırdığını belirterek , “Türkiye’de şirketlerin hemen hepsi KOBİ düzeyinde. KOBİ’lerde çalışan hiç kimse patronuna gidip de bir sene önceden şu tarihte tatil yapacağım demeye cesaret edemez. İptal ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =