Simpsonlar 16 yıl önce Trump ın başkan olacağını bildi

Fenomen çizgi dizinin 2000 yılında yayınlanan bir bölümünde , milyarder işadamı ABD Başkanı olarak gösteriliyor. Senaristi Greaney ,  Trump  ın başkanlığının gerçek  olacağını  hiç düşünmediğini söyledi.

milliyet
0

ABD nin sevilen çizgi dizilerinden  Simpsonlar  ın 2000 yılında yayınlanan ve Donald  Trump  ı ABD Başkanı olarak gösteren bölümü , seçimin ardından büyük ilgi görüyor.

Dün gerçekleşen 58. başkanlık seçimlerinin kazananı Cumhuriyetçi Donald  Trump  ın başkanlığı ,  Simpsonlar  adlı ünlü çizgi dizinin 16  yıl  önceki ABD Başkanı  Trump  bölümü sebebiyle farklı bir açıdan da dikkati çekiyor.

19 Mart 2000 tarihinde yayınlanan bölümde ABD Başkanı olarak Oval Ofis te oturan  Trump  , bugün gerçekten ABD Başkanı olarak Beyaz Saray a çıkmaya hazırlanıyor.

Dizinin senaristi Dan Greaney , o günkü koşullarda  Trump  gibi bir figürün  Simpsonlar  için çok uygun olduğunu ve  Trump  isminin komedi dizisinde kullanılabileceğine karar verdiklerini anlattı.

SOSYAL MEDYAYI SARSTI

"Trump başkanlığının gerçek  olacağını  hiç düşünmemiştik" diyen Greaney , mizah kültürünün toplumdaki muhalif damarları harekete geçirmiş ve dolaylı olarak da olsa  Trump  ın seçilmesine katkıda bulunmuş olabileceği değerlendirmesinde bulundu.

Söz konusu bölümdeki hareketleriyle  Trump  ın seçim kampanyası dönemindeki bazı hareketlerinin birbirine çok benzemesi de sosyal medyada çok konuşulan konular arasında.

SIRADA İLK KADIN BAŞKAN MI VAR?

2000 yılındaki bölümün en ilginç yanlarından biri de , dizinin ana karakterlerinden Lisa nın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =