Kilis te iki kardeş 250 yıllık evlerini Türk Kızılayına bağışladı

Kilisli hayırsever kardeşler , Çanakkale ve Yemen de şehit olan amcaları ile gazi dedelerinin doğup büyüdüğü birbirine bitişik  250   yıllık   iki  evi ,  Türk   Kızılayına  bağışladı

haberturk
0

Ahmet Necip ve Mahmut Ekrem Alakel kardeşler , Şıh Abdullah Mahallesi nde kendilerinin de doğup büyüdüğü , Çanakkale gazisi dedeleri ile onun Yemen ve Çanakkale de şehit düşen 4 kardeşinin hatıralarıyla dolu  evlerini   Türk   Kızılayına  verdi.

Gazi torunu Ahmet Necip Alakel , evlerinin kendileri için manevi önem taşıdığını söyledi.

Türk Kızılayının yaptığı faaliyetleri gördükten sonra  evlerini  bağışlama kararı aldıklarını anlatan Alakel , "Türk Kızılayının çok güzel işler yaptığını görüyoruz. Her nerede bir ihtiyaç sahibi varsa onlara ulaşıyorlar. Bunları gördüğümüz için bağışımızı  Türk   Kızılayına  yapma kararı aldık." dedi.

Mahmut Ekrem Alakel , "Türk Kızılayının faaliyetlerini bildiğimiz için şehit amcalarım ve gazi dedemin hayırları devam etsin diye bu evleri bağışladık. Ahde vefamızı yaşadığımız sürece sürdüreceğiz , çünkü onlar bu vatanı düşmandan kurtardı. Bu evin  250  seneden beri bize atalarımızdan intikal ettiğini biliyoruz. Dedemin dedesinin bu evde yaşadığını biliyorum. Dedemin babasının 5 erkek çocuğu var. 4 ü şehit , biri de gazi olmuş. Onların hepsi bu evden yetişti. Biz de bu evde doğduk , bizim için çok büyük manevi değeri var."

İLK YARDIM MERKEZİ VE "İYİLİK MAĞZASI"NA DÖNÜŞTÜRÜLMESİ PLANLANIYOR  

Türk Kızılayı  Kilis  Şube Başkanı Mehmet Faruk ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =