Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi öğrenci alım şartları belli oldu

 Jandarma  ve  Sahil   Güvenlik   Akademisi  Başkanlığı Eğitim Merkezi Komutanlığı Temin Yönetmeliği , Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik ,  Jandarma  ve  Sahil   Güvenlik  Akademisinde eğitime alınacak öğrencilerde aranacak

milliyet
0

 Resmi Gazete nin bugünkü sayısında yer alan İçişleri Bakanlığı nın  Jandarma ve  Sahil   Güvenlik   Akademisi  Başkanlığı Eğitim Merkezi Komutanlığı  Temin Yönetmeliği ile  Jandarma  ve  Sahil   Güvenlik  Akademisinde eğitime alınacak  öğrencilerde aranacak şartlar ile giriş sınavlarına ilişkin usul ve esaslar  düzenlendi.

KİMLER BAŞVURABİLECEK?

    Yönetmeliğe göre , akademinin sivil  öğrenci  adaylarında , en az 4 yıllık  lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen , yurt  dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş veya kesin kayıt tarihine kadar  mezun olabilecek durumda olmak şartı getirildi. Ayrıca , müracaat yapılan yılın  ocak ayının biri itibariyle 27 yaşını , lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar  için 32 yaşını bitirmeyen adaylar başvuruda bulunabilecek.

    En az 4 yıllık lisans seviyesindeki bir yükseköğretim programından  veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki  yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş veya kesin kayıt tarihine kadar mezun  olabilecek durumda olan astsubaylardan , sınava müracaat tarihinde en az kıdemli  çavuş rütbesinde ve astsubay olarak dördüncü hizmet yılını tamamlamış ve yedinci  hizmet yılını bitirmemiş olanlar başvurabilecek.

GEMİLER İÇİN YENİ KOŞULLAR

    Bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =