Nilüfer piyano yarışmasına İspanyada konserli tanıtım

Bursa nın merkez  Nilüfer  İlçesi nde 10-14 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası  piyano  Yarışması ve Festivali , İspanya nın Tenerife Adası nda tanıtıldı.

milliyet
0

Bursa da bir ilk olacak  Nilüfer  Uluslararası  piyano  Yarışması ve Festivali ne Türkiye nin yanı sıra yurtd ışından da çok sayıda sanatçı katılacak.  Nilüfer  Belediyesi ile Mix Müzik & AkademiX tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında piyanist ve besteci Fazıl Say ın yanı sıra çok sayıda müzisyen ve akademisyen de Bursalılar la buluşacak. Uluslararası  piyano  Yarışması nda genç yeteneklerin keşfedilmesi sağlanırken , festival kapsamında gerçekleştirecek konserlerde de sanatseverler değerli isimleri dinleme fırsatı bulacak.  

16 ülke temsilcisinin yer aldığı tanıtımda Proje Genel Koordinatörü Rüstem Avcı nın yaptığı sunumla bu organizasyona katılımın önemine vurgu yapıldı. Müziğin kültürler arasında en önemli köprü olduğunu belirten Avcı , Dünya çapında müzik değerlerinin bulunduğu Türkiye de farklı müzik değerleriyle buluşmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. Müziğin yarışmasından çok dayanışmasına sahne olmasını istediklerini kaydeden Avcı , şöyle dedi:

"İstediğimiz organizasyonda dünyanın bütün renklerini görmek Son zamanlarda dünyanın değişik bölgelerinde yoğunlaşan şiddet ve terörden olumsuz etkilendiğimizi biliyoruz. Ama Türkiye nin de en az İngiltere , ispanya ve diğer Avrupa ülkeleri kadar güvenli olduğunun altını çizmek isterim. Anadolu birçok kadim kültürün beşiğidir. Ezgisel zenginliğini yerinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =