Eroğlu: Hedefi büyük olmayan şehir yok olur

Çevre ve Orman Bakanı  Eroğlu  ,  büyük   Hedefi   olmayan  şehirlerin zamanla  yok  olmaya ve kaybolmaya mahkum olduğunu söyledi.

haber7
0

Çevre ve Orman Bakanı Veysel  Eroğlu  , Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi nin (OSB) 1. İstişare Toplantısı na katıldı. İkbal Termal Otel de gerçekleştirilen toplantıya Bakan  Eroğlu  nun yanı sıra AK Parti Milletvekilleri , CHP Milletvekili Halil Ünlütepe , Afyonkarahisarlı işadamları , sanayiciler ve çok sayıda davetli yer aldı.

Afyonkarahisar a son 8.5 yılda yapılan yatırımlar kısa bir film eşliğinde anlatıldıktan sonra kürsüye gelen Bakan  Eroğlu  , işadamları ve sanayicilerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kendisinin de bir esnaf çocuğu olduğunu anımsatan  Eroğlu  , istişare toplantısının aralıklarla yapılmasında çok büyük faydaların olduğunu dile getirdi.  Eroğlu  , "Özellikle belirteyim , merkezi yönetimden; gerekirse mali idarelerdeki gerekli birimler , işadamları ve sanayicilerle bir araya gelerek meselenin ortak olarak düşünülmesi , varsa çözülmesi , aynı zamanda birtakım büyük hedeflerin ortaya konulması şart. Ben hayatım boyunca onu gördüm. Ne zaman ki bir kurum veya bir  şehir  kendine büyük hedefler ortaya koyuyorsa mutlaka başarıya ulaşır. Büyük hedefleri  olmayan  milletler , tarih sahnesinden silinmeye mahkumdur. Hatta büyük  Hedefi   olmayan  şehirler veya şirketler dahi zamanla  yok  olmaya ve kaybolmaya mahkumdur. Dolayısıyla ben hayatım boyunca daima her şeyde , başladığım her noktada büyük hedefler çizdim" dedi.

"Afyonkarahisar için büyük düşünelim" diye devam eden  Eroğlu  , yeni sektörler ortaya koymak gerektiğine dikkat çekerek , "Daha önce  olmayan  bir takım sektörler , Afyonkarahisar da oluşmaya başladı. Şu teknolojik sera , ummadığınız kadar büyüyecek. Oteller mesela , termalin başkenti olmasının yanında sağlık turizmi de çok muazzam bir şekilde büyüyecek. Ayrıca birtakım kongre turizmi , spor turizmi de büyüyecek. Bunun alt yapısını hazırlıyoruz. Onu özellikle belirtmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Buradaki maksatlarının Afyonkarahisar a layık olabilecek çalışmalar yapmak olduğunun altını çizen  Eroğlu  , "Hep birlikte bir şeyler yapabilir , büyük hedeflerin azim ve kararlılığında , birlik beraberlik , içerisinde birbirimizin elinden tutarak inşallah bu  Hedefi  yakalamamız kanaatindeyim" diye konuştu.
Eroğlu , konuşmasına Afyonkarahisar ın 2023 vizyonu adı altında hazırladığı anlatım ile devam etti.

"AFYONKARAHİSAR IN EN BÜYÜK SORUNU İŞSİZLİK"

Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Bekir Yeşilay ise , Türkiye nin ve Afyonkarahisar n en büyük sorununun işsizlik olduğunu ifade etti. Bekir Yeşilay , Türkiye nin ve Afyonkarahisar ın sorununun ne olduğu sanayiciye sorulduğunda , sanayici için en büyük problemin hiç kuşkusuz kayıt dışılık ve kalifiye eleman sıkıntısı olacağı görüşünü aktardı. Yeşilay şöyle devam etti:

"Tüm somut verilere bakıldığı zaman OSB ye verilen her destek , Afyonkarahisar daki işsizliğin çözülmesi adına çakılan bir çividir. OSB olarak misyonumuz , daha çok üretim daha çok ihracat ve daha çok istihdamdır."

İHA

Etiketler: veysel  Eroğlu   afyon   seçim 


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =