Çağlayan Adliyesi ndeki yapılanmanın başındaki isim tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü nün (FETÖ) adliye yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında , örgütün adliyede çalışan kadın zabıt katipleri , mübaşir ve müdürlerinden sorumlu olduğu tespit edilen “Rana” kod adlı FETÖ

milliyet
0

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında , daha önce gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda  Çağlayan  daki  İstanbul  Adalet Sarayında görevli kadın zabıt katipleri , mübaşir ve müdürlerden sorumlu olduğu belirlenen "Rana" kod adlı şüpheli Zeynep K. nın gözaltına alınmıştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce düzenlenen operasyonda , örgütte "üst düzey abla" olduğu iddia edilen şüpheli Zeynep K. ,  Esenyurt  ta ablasına ait bir evde polisin kapıyı çaldığı sırada arka pencereden kaçmak isterken yakalanmıştı.

İSTİHBARATA KARŞI KOYMA EĞİTİMİ ALMIŞ

Örgüt içi kullanılan gizli haberleşme programı Bylock u yoğun şekilde kullandığı , ayrıca kendi altındaki gruplara da bu programı kurdurduğu ve bütün örgüt içi iletişimini Bylocok üzerinden sağladığı tespit edilen şüpheli Zeynep K. nın , kendisine bağlı olduğu belirlenen 5 ev ablası ile her ev ablasının sorumlu olduğu ikişer evin bulunduğu ve yine her evde de 5-6 zabıt katibi barındırıldığı öne sürülmüştü.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü  ndeki  işlemleri tamamlanan Zeynep K. Adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunda iddiaları reddeden Zeynep K. Soruşturmayı yürüten  İstanbul  Başsavcı Vekili Zafer Koç tarafından silahlı terör örgütü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =