Windows ta mavi ekran virüsüne dikkat!

 Windows  kullanıcılarını etkileyen yeni bir çeşit zararlı  yazılım  sahte bir  mavi   ekran  hatası göstererek sizi destek hattını aramaya yönlendiriyor.

hurriyet
0

Windows kullanıcılarını etkileyen yeni bir çeşit zararlı  yazılım  sahte bir  mavi   ekran  hatası göstererek sizi destek hattını aramaya yönlendiriyor.

Windows işletim sisteminin eskiden beridir ciddi bir hatayla karşılaştığında başvurduğu kurtuluş yolu olan mavi  ekran  , dolandırıcılar tarafından kullanılıp  para  kazanma yoluna dönüştürüldü.

Windows kullanan kullanmayan herkes bilir;  mavi   ekran  dediğimiz şey , sistemimizde  yazılım  ya da donanım temelli bir sorun oluştuğunda tüm işlemleri durdurarak olası daha büyük sorunları önler. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda çoğunlukla bir daha gerçekleşmeyen durum , teknik destek hattı dolandırıcıları tarafından alet edildi.

Microsoft Security Essentials’ın değiştirilmiş , zararlı  yazılım  yüklenmiş hali , kopyalanmış sahte bir sayfadan indirildiğinde ortaya çıkan durum , bu uygulamayı yükler yüklemez size sahte bir  mavi   ekran  hatası veriyor. Fare ve görev yöneticisine ulaşımınızı engelleyen  yazılım  , gerçek  mavi  ekranın aksine size teknik destek hattı adı altında bir  telefon  numarası gösteriyor.

Bu numarayı aradığınızda ise karşınıza çıkan yetkililer sizden ücret talep ederek bilgisayarınızdaki sorunu çözebileceklerini söylüyorlar. Yani olmayan sorun için çok da bilinçli olmayan kullanıcılardan yararlanarak kazanç sağlayan bu kişiler , ciddi bir suç işliyor.

Böyle bir durumla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =