Galatasaray iki günde 263 milyon değerlendi

Riva ve Florya için yetki alınmasının ardından Cimbom hisselerinde  iki  günlü kazanç yüzde 35’i aşarken , şirketin değeri  263   milyon  TL arttı

haberturk
0

Galatasaray hisselerinde Riva ve Florya bayramı tam gaz devam ediyor. Haftasonu kulübünün olağanüstü genel kurulunda Riva ve Florya arazilerinin değerlendirilmesi için yetki alınmasının ardından önceki gün yüzde 20 ralli yapan Cimbom hisseleri dün de yüzde 14 tırmanarak yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Hisselerde  iki   günde  yüzde 35’i aşan dayanan tırmanışla birlikte Galatasaray’ın piyasa değeri de  iki   günde   263   milyon  lira birden arttı. Cuma kapanış itibarıyla 715  milyon  lira olan Cimbom’un piyasa değeri dün 978  milyon  liraya fırladı. Cuma kapanışta 33.06 TL olan  Galatasaray  hisseleri önceki 39.66 TL’den kapanmıştı.

GALATASARAY IN HİSSELERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Dün ise gün içinde 46 TL’yi aşan hisseler kapanışa doğru gelen kar satışlarına rağmen yüzde 14 kazançla 45.22 TL’den kapandı. Analistlere göre , Galatasaray’da Riva arazisinin kullanımına yönelik olumlu gelişmelerin ortaya çıkmasının ardından bu değerli arazinin , kulübün borçlarını kapatarak ilave gelir yaratabileceği beklentileriyle hisseler hızlı bir yükseliş gerçekleştirdi.

GAZETE HABERTÜRK

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =