ByLock kapalıyken  Kakao kullanmışlar

Karaman’da soruşturması kapsamında ifadesine başvurulan üniversite öğrencisi H.Y. , Örgütün evlerinde 4 yıl kaldığını ifade etti.

milliyet
0

Karaman AA

H.Y. , bu süre içinde Kredi Yurtlar Kurumu’ndan aldığı bursların tamamını ev sorumlusuna verdiğini aktardı. 17-25 Aralık sürecinden sonra yapı içerisinde haberleşme alanında bir  dizi  tedbirler alındığını dile getiren H.Y. , örgüt üyelerine telefonla fazla konuşmamaları yönünde telkinlerde bulunulduğunu bildirdi. O süreçte kendilerinden sorumlu olan kişinin telefonuna bluetooth ile  ByLock  programını gönderdiğini ve bu programı telefonuna kurduğunu anlatan H.Y , şunları söyledi:

“Bir süre sonra talimat üzerine  Kakao  isimli programı yükledim.  ByLock  açık değilken gelen mesaj gözükmüyordu. Bu yüzden  ByLock  ile görüşeceğimiz kişiye önceden  Kakao  ile mesaj bırakıyor , sonra  ByLock  ile görüşüyorduk. Bir süre sonra ev ağabeyi bizden Eagle isimli programı yüklememizi istedi. Bir süre kullandık ancak eve gelen üst düzey sorumlu , bizim gibi alt düzeydekilerin bu programı kullanamayacağını söyleyerek Eagle programını sildirdi.”  Etiketler: dizi ,karaman

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =