Adana’da  ok yaydan  çıktı!
Etiketler:

Türkiye’nin en büyük geleneksel okçuluk müsabaka ve şenlikleri olan Avrasya Uluslararası Geleneksel Okçuluk Müsabakaları’nın (ETRAC) 8’incisi  Adana  Yüreğir’de gerçekleşti.

milliyet
0

DAĞHAN KOZANOĞLU Adana

Müsabakalara Türk sporcularla birlikte , 19 ülkeden 120 yabancı ve 600 yerli sporcu katıldı. Yüreğir Belediyesi’nin organizasyonundaki program Gençlik Spor Bakanlığı , Türk Hava Yolları ve Spor Toto Teşkilatı’nın katkıları ile Mustafalar Mesire alanında yapıldı. Yarışmalarda atlı ve yaya okçuluk müsabakaları , kılıç kalkan , folklor ve mehter gösterileri düzenlendi. Müsabakanın ilk ayağında Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel de at üzerinde atışlar yaparak büyük alkış aldı. Müsabaka ve şenlikler  Adana  için bir ilk olma özelliğini taşıyor. 

Avrupalıların “Polo” dediği Çevgan isimli Orta Asya sporunun gösteri müsabakası , atlı okçuluk , atlı akrobasi , atlı cirit ve Orta Asya sporu olan “Gökbörü” de ilk kez Adana’da seyirciyle buluştu. Müsabakalarının ilk gününe AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ,  Adana  Valisi Mahmut Demirtaş , AK Parti  Adana  milletvekilleri M. Şükrü Erdinç , Tamer Dağlı , Fatma Güldemet Sarı ve AK Parti  Adana  İl Başkanı Fikret Yeni ile birlikte bir çok yerli ve yabancı basın mensubu katıldı. 
  Etiketler:

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =