‘FETÖ ile aralarındaki hikâyeden bir kavga’

CHP  Yalova  milletvekili Muharrem İnce , Mecliste kurulan ‘Fettullahçı Terör Örgütü’nü Araştırma Komisyonu Başkanlığı’na getirilen Reşat Peltek’in bir zamanlar FETÖ’nün avukatlığını yaptığını ileri sürdü.

milliyet
0

ÖZGE CERRAH Zonguldak DHA

İnce , şöyle devam etti: “Şimdi bakın , mecliste bir komisyon kuruldu. Darbeleri araştıracakmış bu komisyon. Başkanı kim? Başkanı FETÖ’nün avukatı. Geçmiş sözlerine bakarsanız , bu konuda FETÖ’nün siyasi uzantıları  bugün  FETÖ’yü araştıracakmış. Yani bu örgütü çözmeye çalışıyorlar. Hiç başka yerde aramasınlar. Bir meclis tutanaklarına baksınlar. Geçmişte FETÖ’yü kim övmüş?”
‘Numaradan’
Ak Parti’nin Gülen’in iade edilmesini gerçekte istemediğini iddia eden Muharrem İnce , şöyle devam etti: “Türkiye’deki bu  kavga  FETÖ-AKP kavgası  hikâyeden  bir kavgadır. Bunlar aynı bedende beslenen iki canlıydı. Bunlar aynı bedende 14 sene birlikte yaşadılar , birlikte beslendiler. İkisinin de ortak tarafları var. Bunların kavgası kayıkçı kavgasıdır. Beraber büyüdüler , aynı bedende beslendiler. İki kardeş  kavga  yapıyor. Zararı komşular çekiyor. Şimdi numaradan Fettullah Gülen’i Amerika’dan getirmek istiyormuş gibi yapıyorlar. Şundan emin olun ki AKP asla Fettullah Gülen’in iadesini istemiyor. Çünkü Fettullah Gülen iade olursa konuşacak. Eski ortaklıklarını anlatacak. İade edilsin istemiyorlar. Numaradan bunu konuşuyorlar.” Etiketler: bugün ,Yalova ,Amerika ,Ak Parti

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =