Cumhurbaşkanlığı: Silahlar terör amaçlı çalınmadı

Cumhurbaşkanlığı; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın kızı Sümeyye Erdoğan ın koruma aracındaki silahların çalınmasının terörle bir ilgisinin olmadığını açıkladı.

milliyet
0

Ankara - milliyet.com.tr

Cumhurbaşkanlığı , tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan ın kızı Sümeyye Erdoğan ın koruma aracındaki silahların çalınması ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada , şu ifadelere yer verildi: "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kızları Sümeyye Erdoğan’ın koruma aracındaki silahların çalınması konusunda medyada yer alan bazı haberlere dair bir hususun tavzihinde yarar görülmüştür. Silahların 10 Temmuz 2016 tarihinde İstanbul Bakırköy’de park halindeki koruma aracından çalınmasının , bazı iddiaların aksine , terörle alakalı bir boyutu bulunmamaktadır.

Bilindiği üzere 13 Temmuz 2016’da Emniyet birimlerimiz tarafından düzenlenen operasyon neticesinde çalınan  Silahlar  , teçhizat ve mühimmat eksiksiz olarak ele geçirilmiş , olayla ilgili 5 şüpheli de gözaltına alınmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığı’nın , şüpheliler hakkında hırsızlık suçundan işlem yapması da hadisenin terörle ilgili bir boyutu olmadığını ortaya koymaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 


100.000$ Sanal Para ve Eğitim Rehberi ile Forex’i Ücretsiz Öğrenin!

Etiketler:

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =