Burdur esnafının askeri birlik sevinci

Ankara daki Etimesgut Zırhlı Birlikler ve Eğitim Tümen Komutanlığından  Burdur  a 2 bin kişilik zırhlı  askeri  birliğin gelmesi esnafı memnun etti.  Burdur  Belediye Başkanı Ercengiz "Zırhlı birliklerin gelmesi kentimiz ekonomisine mutlaka katk

milliyet
0

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz , gazetecilere yaptığı açıklamada , 15 Temmuz darbe girişiminin ardından büyük şehirlerden  askeri  birliklerin Anadolu daki çeşitli şehirlere taşındığını hatırlattı. Bu kapsamda  Burdur  a da 2 bine yakın askerin geleceğini anlatan Ercengiz , "Zırhlı birliklerin gelmesi kentimiz ekonomisine mutlaka katkı koyacaktır. 300 e yakın rütbeli 2 bin civarında da askerin eğitimi yapılacak. Bu askerlerin ve yakınlarının kent ekonomisine katkısı olacaktır. Bu açıdan kent olarak ekonomimize getirilen bu katkı için teşekkür ediyoruz." dedi.

Ercengiz , bir dönem bedelli askerlikle anılan  Burdur  un yeniden bir asker ekonomisiyle tanışacak olmasının esnaf tarafından olumlu karşılandığını kaydetti.

"Burada önemli olan gelen asker ve asker yakınlarının kentten iyi ve ucuz bir hizmet alıp  Burdur  un adını doğru anmasıdır" diyen Ercengiz , kent esnafında da beklentinin bu yönde olduğunu anlattı. Ercengiz , "Burdur da askere farklı bir fiyat tarifesi uygulanıyor" imajını değiştireceklerini dile getirerek , yerel yönetim olarak bu durumun sıkı takipçisi olacaklarını vurguladı.

 "BURDUR EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK"

Burdur Sanayi ve Ticaret Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik , 2011 de  Burdur  da bedelli askerlik eğitiminin sona erdiğini hatırlattı.

Bedelli askerlik uygulamasının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =