Perihan Savaş ın Tarık Akan isyanı

6. Bodrum Türk Filmleri Haftası , sinemaya emek vermiş usta isimler için düzenlenen ödül töreniyle devam etti. Geceye  Perihan   Savaş  ın  Tarık   Akan  siteme damga vurdu.

hurriyet
0

Sermiyan Midyat’ın yazıp yönettiği “Bir  Baba  Hindu” filminin gösterimi öncesinde düzenlenen törende ,  Işıl Yücesoy  ,  Perihan   Savaş  , Halil Ergün , Cezmi Baskın , Serdar Gökhan ve Özen Film’in sahibi Mehmet Soyarsan’a ödülleri takdim edildi.


Ödül töreni öncesi bu yıl hayatını kaybeden  Tarık   Akan  ,  Oya Aydoğan  , Tanju Gürsu , Ülkü Erakalın , Romalı  Perihan  , İsrafil Köse gibi sanatçılar da multivizyon görüntüleriyle anıldı.
NEDEN YAŞARKEN YAPILMADI BUNLAR

Perihan  Savaş  , yaptığı konuşmada “Tarık Akan’ın nasıl filmlerde oynadığı , sanat duruşunun ne olduğu , ölümünden sonra TV ekranlarında tartışılmaya , konuşulmaya başlandı. Neden yaşarken yapılmadı bunlar? Yaşarken değerini bilelim , yaşarken yapalım tüm bunları.”

Işıl Yücesoy , teşekkür konuşmasında “Beni en çok mutlu eden , bu kır saçlarımla ve kilomla ‘Hâlâ  ben  varım’ diyerek gözlerinizin içine bakmak!” dedi.


Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =