Gayrimenkul kampanyasında konutlara talep yağdı

GYODER Başkanı Torun Ağustos , en düşük konut satışı yapılan aylardan biridir. Bu kampanya ile tarihi en yüksek satış oranlarına ulaşıldı. 100 metrekarelik 400-700 bin  lira arasındaki dairelere ciddi  talep  oldu" dedi.

milliyet
0

Aziz Torun , AA muhabirine yaptığı açıklamada , yüzde 0 ,70 faiz oranı ve  120 ay vadenin bulunduğu kampanyanın Emlak Konut ile birlikte toplamda 86 projede  56 binin üzerinde konut ve 3 bin 200 ofisi kapsadığını hatırlatarak , çok başarılı  bir kampanya dönemi geçirdiklerini ifade etti.

Torun , geliştiriciler olarak gerçekleştirdikleri kampanya kapsamında  bugüne dek metrekaresi 4-7 bin lira arasında olan segmentte çok ciddi  talep   yaşandığını , söz konusu rakamlar düşünüldüğünde 100 metrekarelik 400-700 bin lira  arasındaki dairelere ciddi  talep  olduğunu bildirdi.

Belirledikleri faizlerin bu segmentte uyuyan talebi canlandırdığını  ifade eden Torun , şunları kaydetti: "GYODER in başlattığı konut kampanyası 15 Ekim e kadar devam edecek. Talebin devam edeceğini düşünüyorum. Yalnız bunun getirdiği çok büyük bir maliyet  var. Geliştiricilerin bunu sürdürebilmeleri , katlanabilmeleri çok kolay değil. O  yüzden bankaların faiz oranlarını düşürmesi , bizim kampanya faizlerini  sürdürmemiz için önemli bir destek faktörü. Oradan gelecek birkaç puanlık destek ,  bizim faiz oranlarını sürdürmemiz için önemli olacak.

Bankaların destek vermesi , koşulların uygun olması , talebin devam  etmesi durumunda firmalar , 15 Ekim sonrasında da kendi özelinde daha farklı  kampanyalar yapabilirler. Çünkü kampanya kapsamında her firmanın bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =