"2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına gireceğiz "

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu  2023  hedefleri ve terörle mücadele hakkında konuştu

haberturk
0

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu , "2023  yılında   dünyanın  10  büyük   ekonomisi   arasına   gireceğiz  Allah ın izniyle." dedi.

Eroğlu , Afyonkarahisar Anıtpark önündeki "Milli İradenin Yükselişi Sergisi"ni gezerek , Uzun Çarşı da esnaf ziyaretinde bulundu.

Bakan Eroğlu daha sonra İscehisar ilçesindeki bayramlaşma merasiminde ve Kara Mehmet İlköğretim Okulunun açılış töreninde yaptığı konuşmada , 15 Temmuz demokrasi mitinglerinde gecenin 01.30-02.00 sinde 3-4 yaşındaki çocukların ellerinde bayrakla beklediğini gördüğünü söyledi.

"Soruyorum , Yavrum sen burada ne yapıyorsun bu saatte elinde bayrakla? Ben bayrağı bekliyorum , vatanı bekliyorum diyor. 3 yaşında bu şuur varsa , bu bayrak ilelebet bu topraklarda dalgalanır" diyen Eroğlu , şöyle konuştu:"Minarelerde ezanlar ilelebet okunur ve Cumhurbaşkanımızın koyduğu 3 tane  büyük  hedef de mutlaka gerçekleşir.  2023   yılında   dünyanın  10  büyük   ekonomisi   arasına   gireceğiz  Allah ın izniyle. İkincisi İstanbul un Fethi nin 600 üncü  yılında  gençler Türkiye yi çok daha ileri noktaya taşıyacak , bayrağımızı zirveye taşıyacak. Ve daha  büyük  bir hedef , Malazgirt Zaferi nin bininci yılını 2071  yılında  bu yavrular , yeni doğan ve doğacaklar 2071  yılında  kutladığı zaman Türkiye dünyada lider , küresel bir güç olacak. Buna yürekten inanıyorum. Dolayısıyla bu yavrulara ben ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =