Arefe günü orucu (2016) Arefe günü yapılacak ibadetler

 Arefe   günü  nasıl dua edilmeli? Müslümanların en önem verdiği günlerden biri olan  Arefe   günü  nasıl ibadet edilir? İşte  Arefe   günü  tutulacak oruç ve  yapılacak  dualar

haber7
0

11 Eylül pazar gününe denk gelen Kurban Bayramı  Arefe  gününde nasıl ibadet edilmeli. Bayramı müjdeleyen gün olan  Arefe  gününde oruç tutulmalı mı? Müslümanlar tarafından çoşkuyla kutlanan  arife  günü ibadetleri ve merak edilen tüm soruların yanıtı haber7.com da.

ARİFE GECESİ YAPILMASI GEREKEN AMELLER

Zilhicce ayının dokuzuncu gecesi hacetleri kabul eden Allah’a münacat ve yakarış gecesidir. Bu gece tövbeler makbul ve dualar kabul edilir. Bu gece  yapılacak  ibadetlerin sevabı 170 yıl ibadete bedeldir. Bu gece yapılması gereken ameller şunlardır:

1. Tesbihat-ı Aşr (On Tesbihi -bin defa- okumak)

2. İmam Hüseyin ziyareti.

3. Gusül.

AREFE GÜNÜ ORUCU

HZ Muhammed (SAV) "Arefe gününe hürmet edin!  Arefe  , Allah ın kıymet verdiği bir gündür." diyerek Allahu Teâlâ nın kıymet verdiği günü hürmet ederek bilinçli bir şekilde yaşamaya gayret etmemizi istemiştir. Hürmet , verilen nimeti idrak etmekle ve verileni bilmekle , görebilmekle başlar.  Arefe  gününü günahlara girmeden oruçla , duayla , istiğfarla geçirmek kullarını  Arefe  gününde bağışlayacağını müjdeleyen Allahu Teâlâ ya hürmetin ve şükrün bir ifadesidir. (Deylemi)

AREFE ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =