Nazmiye Muratlı: "Sağlık sorunuma rağmen yarıştım"

2016 Rio Paralimpik Oyunları nda dünya rekoru kırarak ikinci kez üst üste altın madalya kazanan milli halterci  Nazmiye   Muratlı  ,  Sağlık  sorununa  rağmen  elde ettiği başarı nedeniyle büyük mutluluk duyduğunu söyledi

haberturk
0

Kadınlar 41 kiloda dünya rekoru kırarak altın madalya kazanma hikayesini anlatan  Muratlı  , oyunlar öncesinde yaşadığı sakatlık ve  Sağlık  sorunlarına  rağmen  zorlu bir mücadelenin ardından altın madalya elde ettiğini vurguladı.

Oyunlar öncesinde kampa girdiği sırada ciddi bir sakatlık yaşadığını belirten  Muratlı  , "Buna  rağmen  kamp döneminde elimden gelen çalışmanın en iyisini yaptım. Ülkemiz , ciddi derecede sıkıntılı bir dönemden geçmişti. Bu yüzden daha hırsla idman yaptık. Mücadelemi boşa vermedim" ifadelerini kullandı.

"SAĞLIK SORUNUNA RAĞMEN YARIŞTIM"
Rio da müsabakalara çıkacağı günün önceki akşamında da  Sağlık  sorunu yaşadığını kaydeden milli halterci , "Fizyoterapistler beni hemen muayeneye aldılar. Kremlerle ayakta tuttular. Gece kas sıkıntıları yaşadım. Sabah kalktığımda müsabakaya gidemeyeceğimi bile düşündüm" diye konuştu.

Ağrılarına  rağmen  eşinin desteğiyle moralini yükselterek oyunlara katıldığını ifade eden  Muratlı  , "Altın madalya kazanmak benim için büyük bir mucize oldu. Hayalim gerçek oldu. İkinci kez olimpiyat şampiyonu olmak , gerçekten bambaşka bir duygu ve kelimelerle anlatmakta zorlanıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

"ÇİFTE BAYRAM YAŞATMAK İSTEDİM"
Rio da dünya rekoru kırarak altın madalya kazanan  Nazmiye   Muratlı  , daha önce Londra da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =