Antibakteriyel sabunların zararları nelerdir?

ABD de yasaklanan  Antibakteriyel  sabunlar hakkında bilgilendirmede bulunan Dermatoloji Uzmanı Dr. Fügen Erdoğan Çekin , her ürünün içerik bilgisine bakılması konusunda uyarılarda bulundu

haberturk
0

Demet DEMİRKIR / HABERTURK.COM
demetdemirkir@haberturk.com

FDA (ABD Gıda ve İlaç İdaresi) ,  Antibakteriyel   sabunların  yararından çok zararı olduğunu belirterek üretim ve satışını yasakladı.

Antibakteriyel  sabunların  normal sabunlardan farkı olmadığına dair iddialar ise 5 yıldır dile getiriliyordu.

Konuyla ilgili olarak ise FDA Direktörü Dr. Janet Woodcock , yaptığı açıklamada , bazı verilerin  Antibakteriyel  malzemenin uzun vadede daha zararlı olduğunu gösterdiğini söyledi. 

İçeriğinde triclosan ve tricarbon olan bazı  Antibakteriyel   sabunların  , yarardan çok zarar verdiğini belirten uzmanlar , bu kimyasalların sadece sabunlarda değil başka ürünlerde de kullanılabildiğini açıkladı. 

O SABUNLARI KULLANMAK ARTIK YASAK!

DİŞ MACUNU , DETERJAN , DEODORANT VE SAÇ BOYALARINDA DA VAR

ABD de yasaklanan  Antibakteriyel  sabunlar hakkında bilgilendirmede bulunan Dermatoloji Uzmanı Dr. Fügen Erdoğan Çekin , her ürünün içerik bilgisine bakılması konusunda uyarılarda bulundu.

Son yıllarda antibakteryal sabunlarda , diş macunlarında , iç çamaşırlarda kullanılan mantar ve bakterilere karşı etkili ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =