Hafta sonunda hava nasıl? Haritalı

 hava  sıcaklığı , Türkiye genelinde 1 ila 3 derece artacak. Yağmur geçişleri devam ederken bazı illerde kuvvetli yağış bekleniyor. Bölgelerde ve illerde  hava  durumu:

haber7
0

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü nün son verilerine göre , Marmara nın kuzey ve doğusu (İstanbul , Edirne , Tekirdağ , Kırklareli , Kocaeli , Sakarya , Bursa , Bilecik) , Karadeniz , Doğu Anadolu nun kuzeyi (Erzincan , Erzurum , Ardahan , Kars , Ağrı , Iğdır) , Çankırı , Yozgat , Sivas ile öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz in iç kesimleri (Isparta , Burdur , Antalya nın iç kesimleri) , Denizli ve Konya çevreleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar Bartın ,  kastamonu  ,  sinop  ,  amasya  ,  tokat  ,  samsun  ve İnebolu çevrelerinde kuvvetli olacak.

Hava sıcaklığı , ülke genelinde 1 ila 3 derece artacak. Rüzgar genellikle kuzeyli , ilk saatlerde Akdeniz kıyı kesimi ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde güney ve güneybatılı yönlerden hafif ara sıra orta , yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların Bartın ,  kastamonu  ,  sinop  ,  amasya  ,  tokat  ,  samsun  ve İnebolu çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekiyor.

BÖLGE BÖLGE 5 GÜNLÜK  hava  HARİTALARI VE İL İL 5 GÜNLÜK SICAKLIK DERECELERİ

-BAZI İLLERDE  hava  DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü nün son verilerine göre bazı illerde  hava  durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı zamanla çok bulutlu , öğle saatlerinde kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (25)

ANKARA: Az bulutlu , öğle saatlerinden itibaren parçalı bulutlu. (27)

İZMİR: Az bulutlu ve açık. (30)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık , zamanla iç kesimleri parçalı çok bulutlu , öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde Akseki , Elmalı , Korkuteli , İbradı kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (26)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu , aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar öğle saatlerinden sonra il genelinde kuvvetli olacak. (22)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu , aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (18)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (30)

-BÖLGELERDE  hava  DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü nün son verilerine göre bölgelerde  hava  durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu , öğle saatlerinde kuzey ve doğusu (İstanbul , Edirne , Tekirdağ , Kırklareli , Kocaeli , Sakarya , Bursa , Bilecik) kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık , öğle saatlerinden sonra iç kesimleri parçalı bulutlu ve Denizli çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık , zamanla Batı Akdeniz in iç kesimleri parçalı çok bulutlu , öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde Isparta , Burdur ve Antalya nın iç kesimleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu , kuzeydoğusu ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu , Yozgat , Sivas ile öğle saatlerinden sonra Konya ve Çankırı çevreleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu , bölge geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar; Bartın ,  kastamonu  ,  sinop  ve İnebolu çevrelerinde kuvvetli olacak.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu , bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar  amasya  ,  tokat  ve  samsun  çevrelerinde kuvvetli olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu , kuzey kesimleri (Erzincan , Erzurum , Ardahan , Kars , Ağrı , Iğdır) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek

5 İL İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarı da , saat 18.00 e kadar  kastamonu  ,  sinop  ,  amasya  ,  tokat  ,  samsun  ve İnebolu çevrelerinde kuvvetli gök gürültülü yağış ve lokal dolu beklendiği ifade edildi.

Yetkililer ve vatandaşların , ani sel , su baskını , yıldırım ve yağış öncesi kuvvetli rüzgar gibi risklere karşı dikkatli olmaları istendi.

AA

Etiketler:  meteoroloji işleri genel müdürlüğü   kastamonu   sinop   amasya   tokat   samsun   inebolu 


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =