Bahçeli: Seçimlerden çekil, tatile çık

 milliyetçi hareket partisi  (MHP) Genel Başkanı  devlet bahçeli  ,  ak parti  nin 9 yıllık süre içerisinde sahip oldukları çoğunlukla sosyal ve ekonomik sorunları çözemediğini iddia etti.

haber7
0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , Niğde’de  cumhuriyet meydanı  nda partisi tarafından düzenlenen mitingde halka seslendi. Bahçeli , miting öncesi partisinin milletvekili adaylarını tanıttı. Bahçeli , konuşmasında , seçimde herkese görev düştüğünü , özel bir mazeret yoksa sandığa mutlaka gidilmesini istedi.

MHP Genel Başkanı , Başbakan Erdoğan dan seçimlerden çekilmesini de talep etti. Bahçeli , " Ortadoğu’da gördüğümüz o ayaklanmaları , iktidar değişikliğine sebebiyet veren uygulamaları hep beraber Türkiye’de Allah muhafaza yaşarız. Recep Tayyip Erdoğan bey; Suriye’deki gelişmelere bakarak oradaki devlet başkanına ABD’nin tavsiyesini suflörlük yapar gibi ‘iktidardan çekil’ diyeceğin yerde , o şartları hazırlayan bir başbakan olarak gelsin bu seçimde çekil istersen." diye konuştu.  

Bahçeli , "Vicdanımızın sesinden hareket ederek oylarımızı kullanmak ve milletin kaderini değiştirecek bir dönemde irademizi ortaya koymalıyız. Ülkemiz ,  adalet ve kalkınma partisi  tarafından 9 yıla yakın bir süredir yönetiliyor. 2002 ve 2007 seçimlerinde tek başına iktidar olmuştur.  adalet ve kalkınma partisi  ne oy veren vatandaşlarımız iyi düşünüp şu soruyu kendilerine sormalıdır.

Adalet ve Kalkınma Partisi ni destekledik , bu dokuz yıl içerisinde milletin sosyal ve ekonomik sorunlarında ne gibi bir iyileşme oldu veya çözüme kavuşturuldu? 2002 yılından bugüne kadar geçen süre içerisinde çocuklarına iş bulabilmiş , evinde aşı kaynıyor , gelir seviyesi artmış iş yerlerini genişletmiş ve toplumda huzur ve güven içerisinde yaşayan Türkiye görülüyorsa durmak yok yola devam türküsünü söylesinler. İki dönem onlara saltanat gösteren vatandaşlarımız yeter artık demesi lazım. Milletimiz 12 Haziran seçimlerinde şimdi tek ağız birliği ile git artık diyecekler.

Adalet ve Kalkınma Partisi nden kurtulmanın zamanı gelmiştir , şu an için sayın başbakan üçüncü defa Türkiye’yi yönetecek psikolojiye sahip değildir , kimyası bozulmuştur , ne konuştuğunu bilmemektedir , iktidar hırsı gözünü bürümüş ve her şeyi yapabilecek bir konuma gelmiştir. Şimdi çılgın projelerin arkasında nasıl bir durum var , onu daha iyi anlamaya gayret gösteriyoruz. Çıldırmış bir başbakan çılgın projelerle milleti oyalıyor. Ülke iyi yönetilmiyor , ülkede milli devlet , üniter yapı , toprak bütünlüğü bin yıllık kardeşliğimiz sorgulanır hale geldi." diye konuştu.

Başbakanın ülkeyi yönetemez hale geldiğini savunan Bahçeli , Türkiye’nin bir kaosa bir krize doğru sürüklendiğini öne sürdü. Bahçeli , şöyle dedi: "9 yıllık süre içerisinde sahip oldukları çoğunlukla sosyal ve ekonomik sorunları çözebilirlerdi ama beceremedi , en önemli sorunu bilemiyor bazı araştırmalar yaptırıyorlar. Yandaş aydın gazeteciler bu araştırmaları televizyonlarda yorumlar getiriyorlar , her iktidar döneminde iktidar yandaşı olarak bilinenler AKP nin yandaşı olarak araştırma sonuçlarını değerlendirirken sonuç belli olmuştur.  adalet ve kalkınma partisi  üçüncü defa iktidara gelecek diyerek değerlendirmede bulunuyorlar , biz seçimi niye yapıyoruz , bu meydanları niye dolduruyoruz , bunlara bir ders vermek lazımdır , bu ders günü 12 Haziran dır." 

Etiketler:  adalet ve kalkınma partisi   milliyetçi hareket partisi   niğde   cumhuriyet meydanı   devlet bahçeli   ak parti 


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =