Soğuk su içmenin zararları nelerdir?

Dr. Fevzi Özgönül , kahvaltıda çok  Soğuk  ve sıcak içeçekler içerek zayıflamayı düşünenlere önemli uyarılarda bulundu

haberturk
0

Dr. Fevzi Özgönül , kahvaltıda çok  Soğuk  ve sıcak içeçekler içerek zayıflamayı düşünenlere önemli uyarılarda bulundu.

Dr. Özgönül , “Normal bir insanın vücut ısısı 36-37 derecedir. İç organlarımız 10-12 derece farka kadar sorun yaratmaz fakat fark daha çok olursa zarar görmeye başlayabilir” dedi.

Kilo vermek veya metabolizmanızı hızlandırmak adına sabah  Soğuk  su  içmenin  yanlış bilgi olduğunu belirten Özgönül , “Eğer bedeninizi seviyorsanız onu sıcacık yatağından kaldırıp buz gibi bir kova su dökerek uyandırmayın. Sindirim sisteminizi anne şefkati ile uyandırmak yerine , üzerine bir kova  Soğuk  su dökerek uyandırmanız sağlıklı değil. Soğuk su içerseniz vücut ısısı ile içtiğiniz suyun ısısındaki aşırı fark nedeniyle mideniz kasılır ve içtiğiniz suyu daha fazla travma yaratmasın diye bağırsağa geçirmez. Soğuk/sıcak su mide içerisinde kaldığı için buradaki asit salgısını da kötü etkileyerek sindirimi yavaşlatır. Böyle olunca da rahat bir kahvaltı yapmak yerine yaptığınız kahvaltı size rahatsızlık verir. Siz yediklerinizi suçlamaya devam edebilirsiniz fakat asıl suçlu içtiğiniz  Soğuk  sudur" diye konuştu.

Dr. Özgönül , “Şunu aklınızdan hiç çıkartmayın. Bedeninizin kilo almasına neden olan göbek , kalça ve basendeki yağ halkası sizi korumak için oluştu. Bu ayak bileğinizi burktuğunuzda onun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =