Tekno ‘Walt Disney’ şov

Walt  Disney  kahramanları teknoloji mağazalarına da girdi.  Teknosa  Genel Müdürü Bülent Gürcan , “Ürünler 31 şehirdeki 71 mağazamızda satışta. 100 milyon TL ciro hedefimiz var” dedi

milliyet
0

Hanife Baş

Teknoloji perakende zinciri  Teknosa  , Walt  Disney  Collection ürünlerinin satışına başladığını duyurdu. The Walt  Disney  Company çatısı altındaki  Disney  Collection ürünleri Türkiye genelindeki 250 mağazasının 71’inde yer alacak.  Disney  Collection ,  ABD  ve Meksika’dan sonra  Teknosa  ile dünya genelindeki üçüncü ülkeye de girmiş oldu.
Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan , dünyada bu işbirliğini gerçekleştiren ilk teknoloji mağazası olduklarını belirterek , Walt  Disney  Collection’ı , 31 ildeki 71  Teknosa  mağazasında 100-150 metkeralik özel alanlarda satışa sunduklarını söyledi. Gürcan , 10 milyon TL yatırımla hayata geçirilen bu işbirliğinden ilk yıl sonunda ise 100 milyon TL’lik ciro elde etmeyi hedeflediklerini kaydetti. İşbirliği kapsamında 150 kişiye de istihdam imkanı sağlandı.
Mağazalar ‘fit’leşti
Gürcan ,  Disney  Collection ürünleriyle mağazacılıkta farklı bir konsept oluşturduklarını da dile getirerek , mağaza içinde mağaza konseptiyle ailenin her yaştan üyesine hitap edeceklerini , ailenin tercih ettiği marka olmayı hedefledikerini belirtti.
Bir soru üzerine Gürcan , teknoloji perakendesinde mağazaların artık daha küçük ve fit bir konsepte doğru ilerlediğini de aktararak , “Walt  Disney  Collection’a mağazalarımızda beyaz eşya tarafını küçülterek yer açtık. Eylül ayından sonra zaten ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =