Diyarbakır da neler oluyor CANLI İZLE

CHP nin Hakkari mitingi sonrasında gözlerin çevrildiği Hakkari mitinginde yaşananlar Ülke TV de masaya yatırıldı.

haber7
0

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Ülke TV de Aslında Ne Oldu programı , haftaya damgasını vuran olayları yine masaya yatırdı. Ülke TV Genel Yayın yönetmeni Hasan Öztürk , Rotahaber Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık ve Yeni Şafak yazarı Salih Tuna CHP nin  Diyarbakır  mitingini tartışmaya açtılar.

Ünal Tanık , CHP nin  Diyarbakır  mitinginde 1500 kişinin katıldığını parti teşkilatına göre ise 2 bin kişinin katıldığının söylendiğini açıkladı. Tanık , CHP teşkilatının mitinge gelenlere bayrak dağıtacak olması yüzünden BDP nin Hakkari deki yaptığı desteği CHP den çektiğin ancak engellemeye gitmediğini söyledi.

Salih Tuna , CHP nin bundan önceki seçimde 2 bin dolayında oy aldığını 400 bin dolayında seçmeni bulunan  Diyarbakır  da CHP mitingine katılanların bu kadar az olmasının CHP nin bölgeden alacağı oy oranı açısından önemli bir gösterge olduğunu söyledi.

Tanık ise  Diyarbakır  da asıl BDP nin kendi gücünü gösterdiğini Hakkari de Kılıçdaroğlu na büyük bir coşku yaşatırken  Diyarbakır  da yüzüstü bıraktığını ve ben istediğimi yaparım izlenimi verdiğini söyledi.

 

Etiketler:  hasan öztürk ünal tanık sahil tuna 


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =