FETÖ soruşturmasında ihraç edilenlerin tüm hakları iptal edilecek

İhraç  edilenlerin  silah ruhsatları , gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları  iptal  edilecek. Bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından 15 gün içinde tahliye edilecek

haberturk
0

Fetullahçı Terör Örgütü ne (FETÖ) aidiyeti , iltisakı veya örgütle irtibatı olan aralarında asker ve polislerin de bulunduğu 2 bin 692 kamu personeli kurumlarından  ihraç  edildi.

Olağanüstü hal kapsamında çıkarılan 670 sayılı kanun hükmünde kararname Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Ülke genelinde ilan edilen olağanüstü hal kapsamında , darbe teşebbüsü ve terörle mücadele çerçevesinde gerekli bazı , tedbirlerin alınmasına yönelik düzenlenen kanun hükmünde kararname kapsamında kamu personeline yönelik de bazı tedbirler alındı.

Bu kapsamda  FETÖ  ile aidiyeti , iltisakı veya örgütle irtibatı olan aralarında asker ve polislerin de bulunduğu toplam 2 bin 692 personel kamu kurumlarından  ihraç  edildi.

Kararnameye göre , Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan 196 , Türk Silahlı Kuvvetlerinden 136 ve Emniyet Genel Müdürlüğünden 2 bin 360 personelin kurumlarıyla bağı kesildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri , Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatından çıkarılanların rütbe ve memuriyetleri mahkumiyet kararı aranmaksızın alınacak. Bu kişiler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilemeyecek , bir daha kamu hizmetlerinde istihdam olamayacak. Uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet , kurul , komisyon , yönetim kurulu , denetim kurulu , tasfiye kurulu üyeliği gibi görevleri de sona ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =