Avrupa'nın Türkiye korkusu! Yıkıcı olur

İtalya İçişleri Bakanı: “Türkiye kapıları açarsa  Avrupa  için  Yıkıcı  olur” dedi.

haber7
0

İtalya İçişleri Bakanı Angelino Alfano , Türkiye ve  Avrupa  Birliği (AB) arasında sığınmacılara ilişkin imzalanan anlaşmanın geri çekilmesi , Türkiye’nin kapıları açması halinde bunun  Avrupa  için  Yıkıcı  olacağını söyledi.

Bakan Angelino Alfano , ana akım gazetelerden La Repubblica’ya verdiği mülakatta 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye ve AB arasında yaşanan gerilime de değindi. TÜM  Avrupa  İÇİN YIKICI  olur  AB’nin vize serbestisi getirmemesi halinde , Türkiye’nin geri kabul anlaşmasının sona ereceğine ilişkin açıklamaları hatırlatılan ve bunun ardından Balkanlar’dan İtalya’ya doğru yaşanabilecek göç akını karşısında bir planları olup olmadığı sorulan Alfano , “Türkiye kapıları açarsa bunun tüm  Avrupa  için  Yıkıcı  bir şey olacağı açıktır” dedi.

Bunun için uluslararası dikkat ve endişenin üst seviyede olması gerektiğini belirten Alfano , “2015’ten bu güne kadar yabancı savaşçılar akınını engellemek için 344 gemiyi kontrol altına aldık. Türkiye’deki gelişmeler endişe verici , çünkü orada , başka yerlerde de olduğu gibi göç , diplomatik ilişkilerimizde bile müthiş bir baskı silahı haline geldi” diye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =