Tamince: FETÖ beni kandırıp borçlandırdı

Ünlü işadamı  Fettah Tamince  , FETÖ ile bağlantısını itiraf ederek , Gülen'in kendisini  kandırıp  10 milyon dolar borçlandırdığını söyledi.

haber7
0

Uluslararası Antalya Üniversitesi nin Mütevelli Heyeti Başkanı ve Rixos otellerinin sahibi işadamı  Fettah Tamince  ,  FETÖ  üyesi olmak ve dolandırıcılık suçlamalarıyla ifade verdi. Dershane krizine kadar Gülen cemaati ile ilişkisi olduğunu itiraf eden  Tamince  , sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Cemaate nasıl girdiğini anlatan  Tamince  , “Cemaate dahil olmam için kendilerini Nuh’un gemisi olarak gösterdiler.  beni  üniversiteye bağış yapacağız diye  kandırıp  10 milyon dolar borçlandırdılar. Hala bu borcu ödemeye çalışıyorum” dedi.

İşadamı  Tamince  , 15 Temmuz darbe girişiminden önce 1 Nisan günü savcılığa ifade verdi , cemaat itiraflarında bulundu:

CEMAAT EVLERİNDE KALDIM

"1986’da , Van’dan Antalya’ya geldim. Ailemden uzak olduğum için cemaatin evlerine ve yurtlarına gidip gelmeye başladım. Abiler ve ablalarla görüşmeye başladım. Cemaatin dine ve vatanına hizmet edecek öğrenciler yetiştirdiğini gördüm inandım.

FETÖ DEN NUH UN GEMİSİ TEHDİDİ

Cemaate dahil olmam için kendilerini Nuh’un gemisi olarak gösterdiler. Dershane krizinden sonra bunların gerçek yüzlerini görünce ilişiğimi hemen kestim.  beni  defalarca arayarak yanlış yolda olduğumu , dönmem gerektiğini ilettiler. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =