"15 Temmuz 21. yüzyılın destanı"

Ciner Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ: Bu destanda mütevazi şekilde de olsa yerimizi almak , şehitlerimizin yüce anısına saygı duymak için meydandayız

haberturk
0

Yenikapı da milyonların buluştuğu Demokrasi ve Şehitler Mitingi ne katılan Ciner Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ , 15  Temmuz  un 21.  yüzyılın   destanı  olduğunu belirterek , "Tarihte az rastlanır şekilde halkın birleşik gücü , milli direniş gerçekleştirerek FETÖ cü , faşist , militarist cunta girişimine karşı demokrasiyi sahiplendi , darbecileri tarihin çöplüğüne attı" dedi. Tekdağ , şunları kaydetti:

"Destanı olmayan toplumlar halklaşamaz , milletleşemez. Büyük  destanı  olmayanlar da millet olamaz. Türk milleti birçok destan yazdı. 1915 te Çanakkale  destanı  yazıldı. Samsun da destan yazmaya başladı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde. Daha sonra ulusal kurtuluşu tamamladıktan sonra 1920 de Millet Meclisi ni açtı. 1923 te de bunu Cumhuriyet ile taçlandırdı. Ulusal kurtuluş ve ulusal kuruluş destanları var. 21. yüzyıl  destanı  da 15  Temmuz  da yazıldı. Tarihte az rastlanır şekilde halkın birleşik gücü , milli direniş gerçekleştirerek FETÖ cü , faşist , militarist cunta girişimine karşı demokrasiyi sahiplendi , darbecileri tarihin çöplüğüne attı. Bu destanda yerimizi almak , mütevazi şekilde de olsa yerimizi almak , şehitlerimizin yüce anısına saygı duymak için bu meydandayız. Türk milletine kutlu olsun"

var videoPlayerData = { id: 196115 , url: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =