'Menfez paşası' şort, sandaletle yargı önünde

Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığının "üs imamı" olduğu öne sürülen Astsubay Başçavuş Kuzu'nun da bulunduğu 3'ü daha adliyeye sevk edildi.

haber7
0

Fetullahçı Terör Örgütü nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın ayrılmasının ardından Muğla nınMarmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı düzenleyen 7 darbeci askerden 3 ü daha adliyeye sevk edildi.

Marmaris-Muğla karayolunun Çetibeli Mahallesi Gökçe Yokuşu mevkisinde yakalanan Muharebe Arama Kurtarma (MAK) Timi nden Binbaşı Taner Berber , Astsubay Kıdemli Başçavuş Zekeriya Kuzu , astsubaylar İlyas Yaşar ve Gökhan Güçlü , Astsubay Üstçavuş Erkan Çıkat , astsubay kıdemli başçavuşlar Ömer Faruk Göçmen ve Abdülhamit Gülerden , İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince ifade işlemleri tamamlanan zanlılardan  Çiğli  2. Ana Jet Üs Komutanlığının "üs imamı" olduğu iddia edilen Astsubay Başçavuş Kuzu , Astsubay Üstçavuş Çıkat ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Gülerden , güvenlik önlemleri eşliğinde  Muğla  Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi. Zanlılar , daha sonra adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan astsubaylar Yaşar ve Güçlü de önceki gün tutuklanmıştı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =