Türkiye - Arabistan turizminde yeni dönem

Türkiye ile  Arabistan  , turizmde  kruvaziyer  seferleri başlatmayı , yatırımcılar içinse garanti poliçesini faaliyete geçirmeyi planlanıyor.

haber7
0

Kültür ve  Turizm  Bakanı Nabi Avcı , Arap Birliği bünyesinde faaliyet gösteren Arap  Turizm  Teşkilatı Başkanı Bender bin Fehd Al Fuheyd ile görüştü.

Avcı , gelecek dönemde de karşılıklı çalışma grupları oluşturmayı planladıklarını anlatarak , şunları kaydetti:

"Bu çalışma grupları bizlerin başkanlığında üç ayda bir ama kendi aralarında en az ayda bir kere toplanacak. Arap ülkeleri ile  Türkiye  arasındaki  Turizm  ilişkilerinin daha da gelişmesi için alınması gereken bütün tedbirleri bu çalışma gruplarında oluşturacaklar. Toplantının pratik sonuçlarından biri de Arap ülkelerinden  Türkiye  ye  kruvaziyer  seferlerinin başlatılması."

YATIRIM GARANTİ POLİÇESİ

Avcı , turistlerin hava alanından başlayarak kendilerini evde hissedecekleri bir altyapı hedeflediklerini ifade ederek , şöyle konuştu:

"Türkiye ve Arap ülkeleri arasında  Turizm  münasebetleri tek yönlü değil.  Türkiye  den de Arap ülkelerine rağbet var. İnşaallah , karşılıklı gidiş gelişlerimiz daha da artacak. Arap ülkeleriyle  Türkiye  olarak potansiyelimizi sonuna kadar kullandığımızı söyleyemeyiz. İmkanları yeteri kadar değerlendiremedik. İnşaallah , bundan sonra bunları daha da artırarak devam edeceğiz. Arap ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =