Açığa alınınca gerçek ortaya çıktı

Iğdır'da , FETÖ'nün  darbe  girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan polis ile komutanın kardeş oldukları  ortaya  çıktı.

haber7
0

Iğdır da  FETÖ   darbe  girişiminin ardından başlatılan soruşturmada önce görevden uzaklaştırılan , 27 Temmuz da da gözaltına alınan  Iğdır  Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesinde görevli polis memuru Küçükberber in , aynı soruşturmada tutuklanan ve TSK dan ihraç edilen eski Garnizon ve 5. Hudut Alay Komutanı Piyade Kurmay Albay Küçükberber ile kardeş oldukları belirlendi.

Bir yıldır kentte görevli olan polis memuru Küçükberber in açığa alma işlemiyle  ortaya  çıkan aile bağının ilde üst düzey yöneticiler de dahil olmak üzere kimse tarafından bilinmediği , kardeşlerin bu bağı özenle en yakın çalışma arkadaşlarından dahi gizlediği tespit edildi.

Iğdır dan önce Konya ve Afyon illerinde görev yaptığı FETÖ/PDY nin emniyet teşkilatı içinde aktif olduğu dönemde , çeşitli başarı gerekçeleriyle 150 maaş ikramiye ödül verildiği belirlenen polis memuru Küçükberber in , bu paranın büyük bölümünü "himmet" adı altında örgüte aktardığı , emniyetten edindiği bilgileri ise  darbe  girişiminin başarılı olması halinde "Iğdır Sıkıyönetim Komutanı" olarak atanması planlanan ağabeyine ilettiği iddia edildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =