FETÖ’cü polislerin asker çocukları

Kanlı darbe girişiminde bulunan  FETÖ  , üyelerinin çocuklarını da kullandı. Paralel soruşturması kapsamında ilişiği kesilen 14 emniyet müdürünün çocuklarının TSK’da görev yaptıkları tespit edildi.

milliyet
0

Terör örgütü FETÖ’nün gelecek kaygısı gözetmemek için bünyesindeki elemanların çocuklarını da kullandığı ortaya çıktı. Paralel üyesi oldukları yönündeki tespitler nedeniyle Emniyet teşkilatıyla bağları kesilen 14 emniyet müdürünün  çocukları  ya TSK’nın çeşitli okullarında  eğitim  görüyor ya da buradaki birimlerde aktif görev yapıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü’nce , geçen yıl çıkarılan iç güvenlik paketi kapsamında alınan kararlarla , geçmiş dönemde etkili olan paralel devlet yapılanması teşkilatta ciddi oranda temizlendi.

AİLELER MERCEK ALTINDA

FETÖ mensuplarının teşebbüste kalan darbe girişiminin ardından “paralelci” olduğu tespit edilen  polislerin  aileleri de mercek altına alındı. Yapılan araştırmada 17 - 25 Aralık sürecinden sonra ilişikleri kesilen emniyet müdürlerinden 14’ünün çocuklarının Silahlı Kuvvetler bünyesinde bulunduğu tespit edildi.

İŞTE BABALAR VE EVLATLARI

FETÖ/PDY üyesi olduğu gerekçesiyle gönderilen emniyet müdürleri ile çocuklarının TSK’nın hangi biriminde bulunduğuna ilişkin bilgiler şöyle:

- Eski Manisa İl Emniyet Müdürü Y.Ç’nin oğlu Hava Harp Okulunda.

- Eski  Kırklareli  İl Emniyet Müdürü H.A’nın oğlu  Çanakkale  Boğaz Komutanlığı emrinde teğmen.

- Eski  Iğdır  İl Emniyet Müdürü İ.K’nin kızı  GATA  Hemşirelik Yüksek Okulu , oğlu S.K. İzmir  çiğli  2. Ana Jet ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =