Öztrak: Raporu görüm ama söyleyemem

CHP Genel Başkan Yardımcısı  Öztrak  , "AK Parti çoğunlukla iktidara gelirse ülkeden çıkın" diyen bir rapor olduğunu iddia etti. Ancak  Raporu  kimse bulamıyor.

haber7
0

Dilek Güngör Günay ın haberi

Öztrak "Gördüm  ama  söyleyemem" diyor

Seçime sayılı günler kala  cumhuriyet halk partisi (chp)  şok bir iddia ortaya attı. İddianın sahibi CHP nin Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak.

Önceki gün CHP Gönüllüleri nin toplantısında konuşan Öztrak , "İlk defa hayretle görüyorum. Bugün bazı yatırımcı raporlarında Eğer  ak parti  çok büyük çoğunlukla iktidara gelirse çıkın ifadelerini görmeye başladık. Her tarafta ciddi şekilde risk var.

Bu iktidarla ilgili algılama da Artık söz dinleyecek halden çıktı , tamamen 2012 de yapılacak başkanlık seçimine odaklandı . Bu çerçevede ekonomide ne sorun olursa olsun buna çözüm üretmekte yetersiz kalacağı şeklinde bir takım yorumlar var" dedi.

GÖRDÜM  ama  SÖYLEYEMEM

Raporla ilgili SABAH ın sorularını yanıtlayan Öztrak , "Ben böyle bir rapor gördüm , okudum" diye konuştu. Raporun hangi banka veya aracı kuruluş tarafından yazıldığına yönelik sorular üzerine de Faik Öztrak şunları söyledi:

"Ben şimdi şu banka ya da aracı kuruluş diye isim veremem. Bu doğru da olmaz. Ayrıca şu anda seçim gezisindeyim , çok müsait değilim."

BANKACILAR DA BULAMADI

Öztrak ın iddia ettiği rapor bankacılık çevrelerinde de tartışma konusu oldu. Bankacılık kulisleri uzun süre bu raporun varlığını araştırdı.

Ancak iddia edilen rapor hiçbir bankacı tarafından bulunamadı. Böyle bir rapor görmediklerini söyleyen sektör temsilcileri "Seçim sonuçları zaten yabancı yatırımcılar tarafından satın alınmış durumda. Yabancı yatırımcılar tek parti iktidarına oynuyor" yorumunda bulundular.

Bankacılar o raporun gerçekten olup olmadığını , varsa yazarının bir Türk olup olmadığını merak ediyor.

Paul Krugman yalanlamıştı

Öztrak ın açıklamaları 2009 da yaşanan bir tartışmayı da yeniden hatırlattı. Ekonomik krizin zirve yaptığı o dönemde bazı yayınlar Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman a dayandırarak Türkiye yi iflas edecek ülkeler arasında göstermişti.

Ancak bu iddia çok geçmeden bizzat Krugman tarafından yalanlanmıştı. Krugman , haberlerin uydurma olduğunu belirterek , "Benim Türkiye ile ilgili fazla bir bilgim bile yok" şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Sabah

Etiketler:  chp genel başkan yardımcısı öztrak   ak parti   sermaye   cumhuriyet halk partisi (chp)  chp nin ekonomi politikalarından sorumlu genel başkan yardımcısı faik öztrak


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =