Garnizon Komutanı ndan Iğdır Valisi ne: Soru sorma, gel

 Iğdır   Valisi  Ahmet Turgut Alpman , gözaltına alınan  Garnizon   Komutanı  Kurmay Albay Ekrem Küçükberber ile yaptığı telefon görüşmesini anlattı.

haberturk
0

Iğdır  Valisi  Ahmet Turgut Alpman , gözaltına alınan  Garnizon   Komutanı  Kurmay Albay Ekrem Küçükberber ile yaptığı telefon görüşmesini anlattı. Albay Küçükberber tarafından Hudut Alayına davet edildiğini aktaran Vali Alpman , sabaha doğru iki komutanın sivil kıyafetle gelip teslim olduklarını bildirdi.

Garnizon  Komutanı  ve 5 inci Hudut Alay  Komutanı  Kurmay Albay Ekrem Küçükberber ile İl Jandarma  Komutanı  Albay Mustafa Ulus un Emniyet Müdürlüğünde sorgularının devam ettiğine işaret eden Vali Ahmet Turgut Alpman , Komutan Küçükberber ile dün gece yaptığı telefon görüşmesini anlatırken şunları söyledi:

"Albay Küçükberber , telefon ederek Alay Komutanlığına gelmemi istedi. Halkın içinde olduğumu ve gelemeyeceğimi bildirdim. Bunun üzerine Gelmek zorundasınız dedi. Ben de hiç öyle bir durum olmadığını belirterek Niye geleceğim? Gelmiyorum. Siz niye darbe yapıyorsunuz? diye karşılık verdim.  Soru   sorma   gel  diye tekrarladı. Sabaha doğru İl Jandarma  Komutanı  Ulus aradı. Ben de onları makamımda beklediğimi söyledim. Sivil kıyafetlerle geldiler. Gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğüne götürüldüler."

DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =