Terörün tahrip ettiği 269 kilometre yol yenilendi

 Ulaştırma  , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan , teröristlerin kurduğu barikatlar , kazılan çukur ve tuzaklamalar sonucu hasar gören 268 ,7  kilometre  yolun yenilendiğini bildirdi.

haber7
0

Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan , yaptığı açıklamada , terör örgütünün geçen yılın temmuz ayından bu yana bölgede verdiği tahribatları tamir etmek ve bozulan yolları yeniden yapmak için çalışmaların başlatıldığını söyledi.

Terör örgütlerinin amacının , bölge insanının iş sahibi olmasını engellemek ve devletin yatırımlarını yakıp yıkmak olduğunu ifade eden Arslan , "Bölgeyi ve bölge insanını kaderine terk etmedik , hiçbir zaman da etmeyiz. Bu nedenle terörün bu amacına ulaşamaması için bölgeye yatırım yapmaya devam edeceğiz." dedi.

"Yüzde 23 ilerleme sağlandı"

Bölücü  terör  örgütü mensuplarınca kurulan barikatlarda , yollarda kazılan çukur ve tuzaklamalar sonucu hasar gören yolların yapım işlerini Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatları doğrultusunda  Ulaştırma  , Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın üstlendiğini anlatan Arslan , Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 8 ,7 , Şırnak’ın Silopi ilçesinde 37 ,1 , Cizre ilçesinde 40 ,5 , İdil ilçesinde 37 ,4 , Şırnak Merkez’de 50 , Mardin’de Nusaybin ilçesinde 50 , Dargeçit ilçesinde 12 ve Derik ilçesinde 33  kilometre  olmak üzere toplamda 268 ,7  kilometre   yol  yenilemesi yaptıklarını belirtti.

Bakan Arslan , toplam proje ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =