MHP de Barutçu nun hakları askıya alındı

 MHP  de kaset skandalının ardından istifa ederek adaylıktan çekildiği açıklanan İstanbul Milletvekili Adayı İhsan  Barutçu   nun  tüm  hakları   askıya  alındı.

haber7
0

MHP İstanbul Eski İl Başkanı ve milletvekili adayı İhsan Barutçu , tedbirli olarak Merkez Disiplin Kurulu na sevk edildi. Yedi gün içerisinde savunması istenen Barutçu  nun  , parti üyeliğinden doğan tüm  hakları   askıya  alındı.

MHP nin avukatı Hamit Kocabey , İhsan Barutçu , partimizden kesin ihraç edilmesi için Merkez Disiplin Kurulu na sevk edilmiştir. İhsan Barutçu partimizden kesin ihraç edilmesi için Merkez Disiplin Kurulu na sevk edilmiştir dedi.

Kocabey ,  MHP  nin YSK ye başvurusunu götürmek için parti genel merkezinden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. YSK ye başvuracaklarını daha önce açıkladıklarını belirten Kocabey ,  MHP  Genel Başkanı Devlet Bahçeli den başvuruya ilişkin onay aldıklarını söyledi. Kocabey , Seçimin dürüst , adil ve eşit şartlarda yapılmasını temin etme görevi YSK nin görevidir. Bu görevini yapmaya davet edeceğiz. Yazılı başvurumuzu yapacağız. Bundan sonra takdir ve ifası YSK nın üzerinde olacak dedi.

Kocabey ,  MHP  nin eski İstanbul İl Başkanı ve milletvekili adayı İhsan Barutçu  nun  milletvekili adaylığından çekilmesine ilişkin dilekçesini vermediği yönünde haberler olduğunun hatırlatılması üzerine , şunları söyledi:

 MHP  nin bir dik duruşu var. Zulme ve mağduriyete karşı başını kaldırdı ve dik duruyor. İhsan Barutçu  nun  istifa etmediği bilgisi elimizde var. Kendisiyle ilgili gerekli işlemi yapıyoruz. Kesin ihraç kararı alınması için Merkez Disiplin Kurulu na sevk işlemini başlatmış bulunuyoruz.

Diğer adayların hepsi  MHP  den istifa etmişlerdir , YSK ya başvuru dilekçeleri hazırdır. Bugün tamamının YSK ya dilekçelerini ulaştıracaklarını zannediyoruz. Noter marifetiyle gönderecek olanlar vardır. Bugün belki ulaşmaz ama bu hafta içinde süreç tamamlanacaktır. Basının önünde  MHP  den istifa ettiği bildirilen bir şahsın istifa etmemiş olması ve bunun gündem olması  MHP  yi derinden yaralamıştır. Bu husus  MHP  tüzel kişiliğinin bilgisi dışında gelişmiştir. Biz YSK da resmi bilgileri teyit ettikten sonra Sayın Genel Başkanımız talimat vermiştir , Merkez Disiplin Kurulu nu toplamıştır. İhsan Barutçu partimizden kesin ihraç edilmesi için Merkez Disiplin Kurulu na sevk edilmiştir.

AA

Etiketler: eski  MHP  istanbul il başkanı ve istanbul milletvekili adayı ihsan  Barutçu 


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =