Jamaikalı atlet Zika virüsüne yakalandı

 Jamaikalı  sprinter Bailey-Cole , "Üç gündür  Zika  virüsü taşıyarak antrenman yaptığımı bilmiyordum" dedi

haberturk
0

Jamaikalı sprinter Kemar Bailey-Cole ,  Zika   virüsüne  yakalandığını açıkladı.

Ülkesinin basınına konuşan Bailey-Cole , saçını kestirmesinin ardından boynundaki şişliğin kız arkadaşı tarafından fark edildiğini ve yapılan incelemenin ardından  Zika   virüsüne  yakalandığını bildirdi.

Bir süredir ağrıları olduğunu belirten 24 yaşındaki sporcu , "Üç gündür  Zika  virüsü taşıyarak antrenman yaptığımı bilmiyordum. Sırtımda ve kaslarımda sürekli ağrı vardı ama bunu yaptığım antrenmanlara bağlıyordum." ifadelerini kullandı.

İyileşme sürecinin kolay olmadığını da vurgulayan  Jamaikalı  sporcu , "Vücudumda hala kızarıklıklar var. Gözlerim yanıyor. Tek iyi yanı , artık ağrıları hissetmiyorum." şeklinde görüşlerini aktardı.

Bailey-Cole , Brezilya nın Rio de Janeiro kentinde 5-21 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları na kota alabilmek için ülkesinde düzenlenecek elemelere sağlıklı bir şekilde gideceğine inandığını da belirtti.

Son olarak İngiliz Milletler Topluluğu (Commonwealth) Oyunları nda 100 metrede altın madalya kazanan Bailey-Cole , 2012 Londra Olimpiyatları nda ise 4x100 metre takım yarışlarında Usain Bolt ile altın madalya kazanmıştı.

Brezilya da son dönemde görülen  Zika  virüsü nedeniyle Kuzey İrlandalı golfçüler Rory McIlroy ile Graeme McDowell , Fijili Vijay Singh , Güney ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =