Milli atlet Nurcan Taylan ın biyolojik pasaportunda doping çıktı!

Daha önce iki kez dopingli çıkan ve ağır cezalara çarptırılan halterci  Nurcan   Taylan  ın  biyolojik   pasaportunda  yasaklı madde tespit edildi

haberturk
0

Kadınlar halterde , Türkiye’ye birçok madalya kazandıran  Nurcan  Taylan’a kötü haber… 1999’da  doping  yaptığı tespit edilen ve 17 yıldır Türkiye şampiyonalarına katılamayan  Nurcan  , 26 Ekim 2011’de bu kez uluslararası alanda dopingli çıkmış ve 4 yıl ceza almıştı.

Cezası 2 yıla çekilen sporcu 26 Ekim 2013’te tekrar podyumlara dönse de iki gün önce federasyona gelen yazı ile bir büyük şok daha yaşadı.

ÖMÜR BOYU MEN KAPIDA
2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’nda sıfır çekmesine rağmen alınan numuneler ve  biyolojik  pasaportunun incelenmesi sonucunda yasaklı madde kullandığı bir kez daha saptanan  Nurcan   Taylan  , IWF (Uluslararası Güreş Federasyonu) kuralları gereği ömür boyu men cezası alacak ve spor kariyeri bitecek.  Nurcan   Taylan  , özel izinle 2004 Atina Olimpiyat Oyunları’na katılarak 48 kiloda altın madalya kazanıp tarihe geçmişti.

BU İLK DEĞİL
Türkiye’nin yetiştirdiği en başarılı kadın sporcular arasında yer alan  Nurcan  Taylan’ın kariyeri bitme noktasına geldi. 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’nda sıfır çekmesine rağmen alınan numunelerin ve  biyolojik  pasaportunun incelenmesi sonucunda yasaklı madde kullandığı bir kez daha saptanan  Taylan  , ağır cezaya çarptırılacak.

IWF kuralları gereği ömür boyu men cezası alması beklenen  Nurcan  Taylan’ın kariyeri de sona ermiş ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =