‘Ülkenin geleceğini karartıyorlar’

CHP MYK toplantısına konuşan Kılıçdaroğlu’nun “Dokunulmazlıklarımız kaldırılırsa en çok bizi cezaevine atarlar ama bu tasarıyla ülkenin  geleceğini  karartıyorlar. Adalet sistemini değiştiriyorlar” dediği öğrenildi

milliyet
0

Meriç Tafolar / ANKARA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kılıçdaroğlu , dün partisinin MYK toplantısına başkanlık etti. Yaklaşık 3.5 saat süren görüşmede Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’ın partisinin dış politika strateji belgesine ilişkin kapsamlı bir sunum yaptığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu , şu mesajları verdi:

“Açıkça Anayasaya aykırı bir düzenleme ile karşı karşıyayız. AKP de bu düzenlemenin anayasaya aykırı olduğunu  Anayasa  Mahkemesi’nin bunu iptal edeceğini biliyor. Ancak , ‘teröre yardım ve yataklık’ yaptığı için , bu suçlamalardan dolayı elbet bir gün yargılanacağını bildiği için yargıya müdahale etmek istiyorlar. Yargılanmaktan korkuyor. 12 Eylül 2010 referandumunda söylemiştim. Bu HSYK düzenlemesiyle hukuk sisteminin altüst olacağını. O zaman cemaat ile ortaktı , sopayı yedi. Bundan ders almıyor.

Bağımlı yargı istiyorlar

Suçluluk psikolojisi içerisindeler ve bu nedenle suç işlemeye devam edecekler. Bu yüzden bağımsız ve tarafsız bir yargı değil kendilerinden taraf ve kendilerine bağımlı bir yargı yaratmaya çalışıyorlar. Suçlunun dişine göre mahkeme tasarlıyor. Yolsuzluk yapmasalar , dürüst olsalar niye korksunlar. Partilerinin adındaki gibi ak olsalar neden kendilerine göre bir yargı oluşturmaya kalksınlar. 

Dokunulmazlıklarımız kaldırılırsa en ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =