‘Efendileri ne derse  onu yapıyorlar’

Ağrı’da toplu açılış töreni ve iftara katılan Yıldırım , “Türkiye’yi bölmeye çalışanlar yerli değil. Bunlar efendileri ne  derse   onu  yapıyorlar” dedi

milliyet
0

KIVANÇ EL Ağrı

Başbakan  Binali Yıldırım  , Ağrı’da toplu açılış töreni ve iftar programına katıldı. İftarda Ağrı’dan çıkan TEOG birincisi Marya Polat da yer aldı. Yıldırım , Polat’ı tebrik ederken Ağrılı işadamı İbrahim Çeçen’in Polat’ın tüm  eğitim  masraflarını karşılayacağını ve iş de vereceğini açıkladı. Konuşması sırasında sesi kısılan Yıldırım , “Ses su koyuverdi hadi bakalım” diye espri de yaptı. İftarda , Yıldırım’ın yanında da şehit ve gazi aileleri oturdu. Dedeleri Ağrı’nın Eleşkirt ilçesi Tahir beldeli olan ve buradan  Erzincan  Refahiye’ye göç eden Yıldırım , Ağrı’da “Baba ocağına hoş geldin” pankartları ile karşılandı. Yıldırım , şunları söyledi:

- YERLİ DEĞİL:  Erzincan  Refahiye , kayı köyünden Hacı Topal Dursun’un oğlu , kalkmış okumuş memleketin önemli sorumluluğunu almış. İşte Türkiye bu , Türkiye’yi bölmeye çalışanlar , bizi birbirimize düşürmeye çalışanlar yerli değil. Bunlar başkalarının üst akılların aklıyla hareket ediyorlar. Asla ve asla sizin geleceğinizi sizin çocuklarınızın geleceğini bunlar düşünmüyor. Bunlar efendileri ne  derse   onu  yapıyorlar. Bunlar sadece ayrıştırmayı , öldürmeyi , insanların arasına ayrılık tohumları ekmeyi bilirler. Ama Allah’a şükür ,  Ağrı  bu oyunlara gelmedi. 

- TÜRKİYE KALKINIYOR: Türkiye’yi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =