"Özel yaşam siyaset malzemesi yapılırsa..."

 CHP  Genel Başkan Yardımcısı  gürsel tekin  , kaset skandallarıyla ilgili konuştu

haberturk
0

Gürsel Tekin , MHP deki kaset iddialarını çirkin olduğunu belirterek , "İnsanların özel yaşamlarını , eğer siz  siyaset   malzemesi  yaparsanız bunun ne önü nede arkası kesilmez" dedi. Tekin , "Bir devlet ve siyasi parti adeta bir çeteye teslim olabilir mi?" dedi.

Seçim çalışmalarına katılmak üzere Erzurum a gelen  CHP  Genel Başkan Yardımcısı  gürsel tekin  , son siyasi gelişmeleri değerlendirdi.  CHP  Erzururm Milletvekili Adayları , Ahmet Palandöken , Yaşettin Kışlak , Mehmet Sait Şimşek ve Nurhan Banu Üner ile birlikte şehir merkezinde ve Oltu ile Şenkaya ilçelerinde seçim çalışmalarına katılan Tekin , gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

13 HAZİRAN DA TÜRKİYE RAHAT BİR NEFES ALACAK
Haziran ayının 13 ünde Türkiye de  CHP  iktidarıyla rahat bir nefes alacağını dile getiren Tekin , "Bugün Erzurum örgütümüzle ve milletvekilimizle Oltu ve Şenkaya ilçelerine seçmenlerimizle buluştuk. Şenkaya dan sonra Ardahan ın Göle ilçesinde çalışmalarımız var. Yarında Genel Başkanımız Ardahan mitingine gelecek. Mitingi hazırlığı yapacağız. Türkiye ,  CHP  iktidarına gün geçtikçe adım adım yaklaşıyor. İstanbul un hemen hemen uzun süredir çok az oy aldığımız bölgelerde gezilerimİZ çok yoğun mitinglere dönüştü. Aynısını Anadolu da da görüyoruz. İşte Erzurum... Yıllardır milletvekili çıkaramadığımız Erzurum da partimize yoğun bir ilgi var. Arkadaşlarımızın çok ciddi çalışmaları var. İnanıyorum ki , önümüzdeki ayın 13 ünde herkes sabahleyin bir  CHP  iktidarıyla uyanacak ve rahat bir nefes alacak" dedi.

SUSANLARA DA BİRGÜN SIRA GELEBİLİR
MHP deki kaset iddialarını da değerlendiren Tekin , "Tabi bunlar çirkin şeyler. İnsanların özel yaşamlarını , eğer siz  siyaset   malzemesi  yaparsanız bunun ne önü ne de arkası kesilmez. Devletin makamları hızlı bir şekilde hareket etmesi gerekiyordu. Daha önceki kasetler on beş gün önceki süreçti. Bir çeteye teslim olabilir mi bir devlet , bir siyasi parti? Eskiden biliyorsunuz mafyalar vardı insanları tehdit ediyordu. Size şu tarihte şunu yapacağım , diye. Şimdi ortada bir haber sitesi var , haber sitesi herkesi tehdit ediyor. Bunlar hazmedilecek şeyler değildir. Bu ülkede bir zamanlar çok güzel bir sloganlarımız vardı; Susma sustukça sıra sana gelecek ... Buradan açıkca ifade ediyorum bugün susanlara da bir gün sıra gelebilir" diye konuştu.

BAŞBAKAN SIKIŞTIĞINDA ÇAMURA YATAR
Son mitinglerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın özellikle 1940 lı yıllardaki  CHP  ye ve dönemin Cumhurbaşkanı İsmet İnönü yle ilgili açıklamalarda bulunmasını da değerlendiren  gürsel tekin  , Başbakanın bu çıkışı karşısında Cumhuriyet Halk Partisi nin tavrı nedir? şeklindeki Sorulara ise şöyle cevap verdi:"Şimdi sayın Başbakan ın tarzıdır , sıkıştığı zaman çamura yatar. Cumhuriyet Halk Partisi nin şanlı bir tarihi vardır. Cumhuriyet Halk Partisi tarihi sadece Cumhuriyet Halk Partisi nin değil , Türkiye Cumhuriyeti nin tarihidir. Dünyadaki bütün Ülkelerin tarihlerinde iyiler de vardır , kötüler de vardır. Sayın Başbakan devletin arşivlerinden bazı belgeleri alıyor; ama o belgeleri doğru olarak açıklamıyor.O bahsettiği yasaklar  CHP  nin değil , Sayın Başbakan ı iktidar eden 12 Eylül dönemindeki yasaklardır. Daha önce böyle bir yasak yoktu , atıyor Başbakan.

BAŞBAKAN  CHP  DEN ÖNCE KENDİ TARİHİNE BAKSIN
CHP Genel Başkan Yardımcısı  gürsel tekin  , AK Parti ve Başbakan a yönelik eleştirirlerini şöyle sürdürdü: Şimdi Bütün  CHP  tarihine bakın.  CHP  nin siyasette eksiğini fazlasını bulabilirsiniz; ama biz AK Partinin 9 yıllık tarihine ve sayın Başbakan ın geçmişine baktığımızda kayıp trilyonlar var , deniz feneri var , yolsuzluklar var , 50 tane belediye dosyası var... Şimdi her iki tarihi Türk kamuoyunun vicdanına sunuyorum. 1944 yılına yasaklanan kitaplardan bahsediyor Başbakan; ancak 2011 yılında basılmamış kitaplar toplatıldı bu ülkede. Sayın Başbakan ın demokrasi anlayışı bu... Avrupa nın göbeğinde demokrasinin beşiği olduğu yerde kendi ifade etti. Kitapla bombayı aynı değerde tuttu. Bunlar kitap değil bomba .. dedi. Yani bombanın ham maddesi bizim bildiğimiz patlayıcıdır. Kitabın ham maddesi ise düşüncedir. Düşünceyle bombayı eşdeğer gören bir Başbakan ın demokrasiye bakışını halkımızın takdirine bırakıyorum".

CHA


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =