İBB, Kısırkaya’nın 2. etabının Eyüp’e taşınmasına karar verdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin haziran ayı oturumlarında alınan karara göre Sarıyer’deki  Kısırkaya  Hayvan Barınağı’nın 2.  etabının  Eyüp’e taşınacak

haberturk
0

GAZETE HABERTÜRK

Hayvanseverlerin , hayvan bakımı için sert iklim koşullarına sahip , ulaşımının zor olduğu , fazla sayıda hayvan barındırdığı ve bu nedenle hayvanların zarar göreceği iddiasıyla yapımına karşı çıktıkları , defalarca protesto ettikleri Sarıyer’deki  Kısırkaya  Hayvan Barınağı’nın 2.  etabının  Eyüp’e  taşınmasına   karar  verildi.

Karar , “sahipsiz hayvanlara verilen hizmetin etkin ve yerinde verilebilmesi” amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin haziran ayı oturumlarında alındı.

3. HAVALİMANI BAĞLANTI YOLLARINA YAKIN

Sarıyer’in Karadeniz kıyısında 700 dönümlük alan üzerine kurulan  Kısırkaya  Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanı , 1. ve 2. etap olmak üzere hizmet veriyordu. 1. etabı tamamlanarak hizmete giren bakımevinin 2. etabı için prefabrikler yerleştirilmiş ancak 1. etabın kapasitesi dolmadığı için 2. etaba henüz hayvan alımına başlanmamıştı.

AK Parti ve CHP’li üyelerin oybirliği ile geçen karara göre , sokak hayvanlarının yeni adresi , 3. köprü ile 3. havalimanı bağlantı yeri olan Odayeri yakınlarındaki Işıklar Köyü olacak. İstanbul’un üst ölçekli planı 1/100 binlik planda , bahsi geçen arazi “Tarımsal niteliği korunacak alan , kırsal yerleşim alanı” olarak tanımlanıyor.

İlgili kurumların taşınma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =